Pētnieki guvuši ievērojamus panākumus mākslīgā intelekta (AI) sistēmu apmācībā, lai interpretētu dzīvnieku emocijas, kas nākotnē varētu pilnībā pārveidot dzīvnieku labturību un veterināro aprūpi, vēsta techjuice.pk.
Šobrīd tiek pētītas vairākas globālas programmas, kas izmanto AI tehnoloģiju dzīvnieku sāpju diagnosticēšanai, izmantojot automatizētu sejas nolasīšanu un novērojumu modeļu novērtēšanu.
Viens no šādiem rīkiem ir “Intellipig”, ko kopīgi izstrādājuši Bristoles Rietumanglijas universitātes un Skotijas lauku koledžas akadēmiķi. Izmantojot “Intellipig”, saimniecības var pamanīt diskomforta signālus cūkām, ļaujot lauksaimniekiem iejaukties agrīnā slimības vai ciešanu gaitā.
Tagad AI pētnieki no Haifas universitātes ir uzlabojuši suņu īpašnieku sejas atpazīšanas programmu. Jaunajā pētījumā izmantota mākslīgā intelekta tehnoloģija, lai noteiktu suņu sāpes, jo suņiem ir sejas faktori, kas par 38% pārklājas ar cilvēka sejas signāliem.
Sanpaulu universitātē pētnieki izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģiju, lai novērtētu sāpju līmeni zirgiem. Sistēma saņēma fotogrāfijas pirms un pēc operācijas, kā arī attēlus pēc anestēzijas, lai iemācītu tai noteikt trīs svarīgākos zirga sejas aspektus: acis, ausis un mutes kustības. AI ieguva 88% precizitāti sāpju indikāciju atpazīšanā, izmantojot autonomas operācijas.
Pētniecības iniciatīvas ir panākušas milzīgu progresu dzīvnieku labturības standartu uzlabošanā. Uz mākslīgā intelekta balstītas emociju noteikšanas ieviešana ļautu veterinārārstiem, lauksaimniekiem un mājdzīvnieku īpašniekiem izprast dzīvnieku diskomfortu, tādējādi uzlabojot mājlopu un mājdzīvnieku dzīves kvalitāti.
Tā kā mākslīgais intelekts turpina attīstīties, pētnieki paredz plašāku pielietojumu dzīvnieku uzvedības uzraudzībā. Potenciālie ieguvumi sniedzas ne tikai veterinārajā aprūpē, bet arī savvaļas dzīvnieku saglabāšanā un ētiskas lauksaimniecības praksē.