Ziemas sports

1.aug
Kā iepriekš vēstīts, pēkšņi aizsaulē aizgāja 18 gadus vecā britu snovborda zvaigzne Elija Soutera, kurai paredzēja spožus panākumus sportā. Meitenes tēvs minējis iemeslus, kādēļ Elija atņēma sev dzīvību.
 
27.jūl
BBC ziņo, ka mūžībā devusies viena no britu talantīgākajām jaunajām snovbordistēm Ellija Soutere.
 
30.mai
Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) lūgusi Ministru kabinetam konceptuāli atbalstīt Latvijas līdzdalību Stokholmas kandidēšanā uz 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu, liecina Latvijas Nacionālajai Sporta padomei adresētā LOK vēstule.
 
23.mar
Olimpiskā čempione daiļslidošanā Alīna Zagitova (15) pasaules čempionātā pēc īsās programmas ieņem otro vietu. Krievijas sportiste uzskata, ka sieviešu daiļslidošanā pubertātes ietekme tiek pārspīlēta. Vienkārši mazāk jāēd.
 
20.mar
Šajā pavasarī par šorttreku Latvijā tiek runāts krietni vairāk nekā citus gadus, taču diez vai sporta veida pārstāvji par to ir priecīgi. Pēc pirmdienas vakarā Latvijas Televīzijas raidījumā "Sporta studija" redzētās intervijas ar Roberto Puķīti vadzis šķietami lūzis arī līdz šim diezgan diplomātiski ieturētajai otrajai pusei. Šorttreka izlases trenere Evita Krievāne aicina Puķīti pārtraukt izplatīt melus, bet viņas audzēkņi atzīst, ka vairs nevēlas trenēties kopā ar Roberto.
 
20.mar
Latvijas šorttrekists Roberts Puķītis arī turpmāk tomēr pārstāvēs Latviju, sarunā ar Sportacentrs.com atklāja Latvijas Slidošanas asociācijas (LSA) valdes priekšsēdētāja Marika Nugumanova. Pats Puķītis vakarā intervijā raidījumam "Sporta studija" pauda, ka gala lēmumu pieņems līdz nākamajai pirmdienai, bet zem Latvijas karoga turpinās startēt vien gadījumā, ja izlases trenera amatu atstās Evita Krievāne.
 
15.mar
Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā posmā, kas norisinās Norvēģijas pilsētā Holmenkollenā, 10 kilometru sprintā vīriešiem 15. vietu izcīnīja Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš nesašāva vienu mērķi un uzvarētājam zaudēja 47,6 sekundes. Dubultuzvara mājiniekiem.
 
13.mar
Pirmo reizi vēsturē Siguldas trase ieguvusi tiesības rīkot Pasaules kausa (PK) izcīņas posmu vīriešu bobslejā un skeletonā. 2018./2019.gada sezonas pirmais posms notiks Siguldā, kur tiks aizvadītas bobsleja sacensības vīriešu un sieviešu divnieku ekipāžām, kā arī skeletonā vīriešiem un sievietēm.
 
13.mar
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Valde vērsusies Latvijas Slidošanas asociācijā (LSA) aicinot skaidrot masu medijos parādījušos informāciju par šottrekista Roberto Puķīša plāniem sacensībās turpmāk pārstāvēt citu valsti.
 
11.mar
Šodien Kontiolahti (Somija) Pasaules kausa izcīņā biatlonā septītā posma ietvaros notika masu starts, kurā pie uzvaras negaidīti tika austrietis Julians Eberhards. Viņš pēc pēdējās šaušanas diezgan tālu atpalika no Martēna Furkada un Antona Šipuļina, tomēr pamanījās uzvarēt. Andrejs Rastorgujevs, kurš sacensībās piedalījās nevesels, nerādīja tos ātrumus, kādi viņam bija sprintā, ar pieciem soda apļiem paliekot 22. vietā.
 
8.mar
Kontiolahti (Somija) ar 10 kilometru sprinta sacensībām vīriešiem startējis Pasaules kausa izcīņas biatlonā 7. posms. Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sašāva visus piecus mērķus, atkal bija ātrs trasē un ar to pietika, lai izcīnītu otro vietu.
 
7.mar
Pieredzējušais Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks pēc neveiksmīgā starta Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, kur ieņēma 20.vietu, pieļāva, ka sportista karjerai liks punktu, tomēr pēc atgriešanās mājās domas mainījušās un vismaz nākamajā sezonā viņš plāno startēt, sportists intervijā atklāja aģentūrai LETA.
 
23.feb
Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā vēl paredzētas divas sacensību dienas, bet Norvēģijas delegācija jau šobrīd paspējusi nopelnīt 37 medaļas, atkārtojot ASV rekordu ziemas OS medaļu skaita ziņā. Savukārt tieši šodien medaļām visbagātākā diena bija Kanādas izlasei.
 
19.feb
Iepriekš medaļu komplektiem nabadzīgākā diena bija 14. februāris, kad tika noskaidroti olimpiskie čempioni četrās disciplīnās, bet šodien Phjončhanas olimpiskajās spēlēs tika sadalīti vien trīs komplekti. Tiesa gan, zelta medaļas tika iegūtas pat četras.
 
19.feb
“Kādas var būt emocijas? Noteikti nebraucām pēc devītās vietas, bet ar vienu labu braucienu nevar uzvarēt. Jāsagremo notikušais un jāgatavojas četriniekiem. Divniekos mocījāmies visu sezonu, nevarējām atrast ritmu, bet kā ir tā ir,” pēc izcīnītās devītās vietas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs teica Oskara Ķibermaņa stūmējs Mātiss Miknis.
 
19.feb
Par Phjončhanas olimpiskajās spēlēs izcīnīto bronzas medaļu bobsleja divnieku sacensībās Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis un stūmējs Jānis Strenga katrs var pretendēt uz naudas balvu līdz 38 418 eiro.
 
19.feb
Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis pēc Phjončhanas olimpiskajās spēlēs iegūtajām bronzas medaļām divnieku sacensībās izteicās, ka Oskaram Melbārdim un Jānim Strengam izdevies uzvarēt arī konkurentus ar mazliet labākām kamanām.
 
19.feb
Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis pēc Phjončhanas olimpisko spēļu divnieku sacensībām izteicās, ka asaras pēc bronzas medaļas iegūšanas saistītas ar pēdējos gados pārvarētajām veselības problēmām, bet Jānis Strenga atklāja, ka pirms šīvakara mačiem, lai nomierinātos, internetā spēlējis šahu.
 
19.feb
"Sporta Avīze" piedāvā sarunu ar bobslejistu Jāni Strengu, kurš par spīti veselības problēmām uzrādīja fantastiskus rezultātus sportā un pirmdien kopā ar bobsleja pilotu Oskaru Melbārdi izcīnija Latvijai bronzu.
 
16.feb
Atlika man iepriekšējā blogā ieminēties, ka neesmu saticis Latvijas līdzjutējus, kā, ierodoties uz olimpisko spēļu kamaniņu divnieku mačiem, pretī nāca divi Latvijas karoga krāsās tērpti cilvēki. Aprunājāmies un sadraudzējāmies. Vēlāk iepazinos ar vēl dažiem. Katram savs stāsts, kā viņi nokļuvuši Korejā. Dažs atbraucis lietišķās darīšanās un par olimpiādes esamību uzzinājis tikai pēc ceļojuma rezervēšanas.
 
16.feb
Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna pēc pirmās dienas sacensībām Phjončhanas olimpiskajās spēlēs izteicās, ka abi braucieni aizvadīti labāk nekā treniņos.
 
16.feb
Phjončhanas olimpiskajās spēlēs sākušās sieviešu skeletona sacensības. Latvijas labākā skeletoniste Lelde Priedulēna pēc pirmā brauciena ieņēma septīto vietu. Otrajā braucienā mūsu sportiste atkal parādīja ļoti labu sniegumu un summā saglabāja septīto pozīciju, pietuvojoties sešiniekam.