Futbols Latvijā startē ar "Skonto" un "Daugavas" spēli
 

Daudzu gaidītais Latvijas futbols ir atgriezies. Sestdien plkst. 15:00 "Skonto" hallē tiks aizvadīta Latvijas kausa ceturtdaļfināla spēle starp Rīgas "Skonto" un Daugavpils "Daugavu".

Pēdējos gados jau ierasts, ka futbola sezona Latvijā startē laikā, kad aiz loga vēl nav nogājusi sniega sega. Jau iepriekšējā gadā pirmās oficiālās spēles bija Latvijas kausa izcīņa. Arī šogad būs tāpat. Sezona startēs ar Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlēm.

Kā pirmās laukumā dosies „Skonto” un „Daugavas” komandas. Lieki piebilst, ka šis duelis ir visneprognozējamākais no visiem, kaut arī aizraujoša solās būt spēle starp „Jelgavu” un „Liepājas Metalurgu”. Iepriekšējā sezonā nevienai no šīm komandām neizdevās tikt līdz finālam, bet „Daugava” izstājās pat astotdaļfinālā. 2010./2011. gada kausa izcīņas astotdaļfināla stadijā rīdzinieki ar 3:2 pārspēja „Gulbeni”, bet daugavpilieši ar iespaidīgo 10:0 sagrāva „Salaspili”.

Tā visa jau ir vēsture, bet tagadne tiks veidota sestdien. Mājinieku priekšrocības šoreiz būs „Skonto”, kuru starpsezonā skāra būtiskas pārmaiņas gan sastāva aprisēs, gan arī uz komandtiltiņa. Par komandas galveno treneri iecelts mazpieredzējušais Marians Pahars, kurš tikai īsu laiku iepriekš ieguva A-UEFA trenera kategorijas licenci. Ugunskristības viņš piedzīvoja Sadraudzības kausa izcīņā, bet tad vienība vēl spēlēja pēc Aleksandra Starkova shēmām, bet pamazām kluba darbībā būtu jāparādās Pahara taktiskajiem zīmējumiem.

Starpsezonā no kluba aizgāja vairāki svarīgi pamatsastāva futbolisti. Aleksandrs Cauņa spēlē Krievijā, Daniils Turkovs Ungārijā, Andrejs Perepļotkins Uzbekistānā. Prom devušies arī Aleksandrs Perepečka, Deniss Petrenko, Davids Džanelidze. Interese bijusi arī par citiem spēlētājiem, bet tie palikuši ierindā. Klāt nācis brazīliešu leģionārs Fabiu Pereira (Fabinju), kurš vairākos mačos spēlējis rezultatīvi. Tāpat no „Olimpa” izsaukti vārtsargs Oskars Darģis, Andrejs Siņicins, Elvis Stuglis, kā arī atgriezies Artūrs Karašausks, kura pēdējā pieturvieta bija „Dnipro” dublieri. Spēcīgs papildinājums būs pieredzējušo Latvijas izlases kandidātu izskatā: Deniss Kačanovs, Vladimirs Koļesņičenko, Juris Laizāns. Pēdējā brīdī komandā var parādīties arī kāds jauns futbolists.

Klubs sezonai gatavojās Latvijā, tad piedalījās Sadraudzības kausā Krievijā, bet pēc tā aizvadīja treniņnometni Kiprā. Treniņdarbam traucēja daudzie futbolistu savainojumi. Tā, ierindā pret „Daugavu” nebūšot aizsargi Kaspars Dubra, Vitālijs Maksimenko, kā arī uzbrucējs Natans Žuniors. Problēmas bijušas arī citiem sportistiem.

Daugavpils „Daugavā” starpsezonā pārmaiņu bija maz. Klubs ļoti agri sāka gatavoties sezonai, kopumā aizvadot vairāk nekā 20 pārbaudes spēles. Atskaitot spēles ar Latvijas un Lietuvas klubiem, tika startēts komercturnīrā Somijā, kā arī aizvadīta trīs nedēļu treniņnometne Turcijā, kur bija iespēja samērot spēkus ar ļoti spēcīgiem pretiniekiem.

Galvenais panākums starpsezonā bijis komandas pamatkodola saglabāšana. No pamatsastāva vīriem klubu nav pametis neviens, pie tam izdevies arī papildināties. Klubam pievienoties gatavi jau kādreiz Daugavpilī spēlējušie – uzbrucējs Dmitrijs Kozlovs un virsdivmetrinieks Georgijs Uļjanovs. Vietu sastāvā izkarot cerēja arī Rolands Krjauklis, bet viņš Tamazu Pertiju nepārliecināja. Atrādījās arī pussargs Konstantīns Macions. Klubs, pagaidām, neatklāj, kuri futbolisti paliks komandā, solot, ka rītdienas spēle visu parādīs. Pārbaudīts tika ļoti plašs spēlētāju loks, bet no viņiem tikai retais atstāja labu iespaidu.

No leģionāriem ierindā palicis uzbrukuma līderis Mamuka Gongadze, kurš gan ir savainots. Arī aizsargam Giorgijam Čihradzem ir problēmas ar veselību, bet visšvakāk klājies pagājušās sezonas atklājumam Andrejam Kovaļovam, kurš nesen pārcietis operāciju, un nevarēs spēlēt vairākus mēnešus. No kluba atskaitīti tādi spēlētāji kā Pāvels Koļcovs un Aleksejs Kuplovs-Oginskis, ar kuriem vadība nerēķinājās jau iepriekšējā gadā. Pertijas galvenais ierocis būs pussargu līnija, kurā darbojas Virslīgas mēroga zvaigznes Jurijs Sokolovs, Valērijs Afanasjevs un Mihails Ziziļevs. Pieliekot klāt Vadimu Loginu, Džamalu Džaliašvili u.c., sanāk iespaidīga kompānija. Arī sastāva dziļums ir vairāk nekā iespaidīgs, tā ka nākas pat krietni palauzīt galvu, domājot par starta vienpadsmitnieku. Daudz būs atkarīgs no tā, kuri no pārbaudāmajiem futbolistiem paliks sastāvā.