Informēti avoti ziņo par Retklifa vizītes mērķiem Maskavā

© pixabay.com

ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Džons Retklifs vizītes gaitā Maskavā ierosinājis rīkot trīspusēju tikšanos, kurā piedalītos ASV prezidents Donalds Tramps, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un Krievijas diktators Vladimirs Putins, vēsta tīmekļa medijs "Axios", atsaucoties uz diviem avotiem, kas ir pazīstami ar situāciju.

Kā norāda "Axios", šī ir pirmā reize, kad Retklifs personīgi iesaistās diplomātiskajos centienos panākt mieru Ukrainā.

Retklifa vizītes mērķis cita starpā bijis noskaidrot, vai Krievijas specdienestu vadītāji varētu palīdzēt pārliecināt Putinu atsākt sarunas ar Ukrainu ar ASV starpniecību.

Piektdien ASV amatpersonas informēja Volodimiru Zelenski par Retklifa sarunām Maskavā un priekšlikumu rīkot trīspusēju samitu, raksta "Axios".

Trampa administrācija šo ideju bija ierosinājusi jau iepriekš. Zelenskis to atbalstīja, bet Putins - noraidīja.

Otrdien Retklifs ieradās Maskavā, kur tikās ar Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta (SVR) vadītāju Sergeju Nariškinu un Federālā drošības dienesta (FSB) direktoru Aleksandru Bortņikovu.

Kā vēsta laikraksts "New York Times", Retklifs vizītes gaitā Maskavā izklāstījis Bortņikovam "savu drūmo novērtējumu" par Krievijas stāvokli karā ar Ukrainu un aicinājis Maskavu sākt sarunas, pirms militārā un ekonomiskā situācija pasliktinās vēl vairāk.

Retklifs nonācis pie secinājuma, ka Bortņikovs ir "konstruktīvs spēlētājs, kas varētu palīdzēt atsākt diplomātiskos centienus", teikuši "Axios" avoti.

Tīmekļa izdevums "Politico", atsaucoties uz trim avotiem, iepriekš ziņoja, ka Retklifa vizītes galvenais mērķis bijis paziņot Krievijas pusei, ka uzbrukums ASV NATO sabiedrotajiem ir nepieļaujams.

Video