"The Telegraph": Kremlī valda bailes mīklainu "pašnāvību" un politisko represiju dēļ

© Pexels.com

Kremļa birojos valda bailes mīklainu "pašnāvību" un politisko represiju dēļ, raksta “The Telegraph”.

Krievijā turpinās virkne noslēpumainu pašnāvību un augsta līmeņa arestu - jaunākais gadījums ir Krievijas Transporta ministrijas vadītāja Romana Starovoita pašnāvība.

53 gadus vecais bijušais Kurskas apgabala gubernators 7. jūlijā izdarīja pašnāvību, esot iesaistīts lietā par zādzību lielā mērogā.

Pirms tam pret viņu liecināja viņa bijušais vietnieks Aleksejs Smirnovs. Kā norāda izdevums, interesanti ir tas, ka Krievijas prezidents Putins neizteica līdzjūtību saistībā ar Starovoita nāvi un arī Krievijas premjerministrs klusēja.

Krievijas Aizsardzības ministrijas ierēdņi, kas tiek iesēdināti uz 10 gadiem, un augstāko amatpersonu mīklaina izkrišana no logiem Krievijā jau ir kļuvusi par normu. Piemēram, “Transņeftj” viceprezidents Andrejs Badalovs neizdzīvoja pēc tam, kad it kā nokrita no balkona. Miljardiera Konstantīna Strukova privātā lidmašīna tika apturēta, kad viņš mēģināja pamest valsti.

Kārnegī centra eksperte Aleksandra Prokopenko skaidro, ka tagad Krievijā izdzīvo "nevis stiprākie, bet gan piesardzīgākie", bet kāda no Kremļa amatpersonām sacīja, ka visi cenšas neapspriest "bīstamas tēmas" un daudzi ir norobežojušies "savās mazajās pasaulēs".

Svarīgākais