Maskavā ieradies Trampa īpašais sūtnis Vitkofs

© Reuters/Scanpix/Leta

Lidmašīna ar ASV prezidenta Donalda Trampa īpašo sūtni Tuvo Austrumu jautājumos Stīvu Vitkofu nosēdusies Maskavā, vēsta aģentūra "Interfax".

Lidmašīna pacēlās no Kataras, kur Vitkofs trešdien piedalījās sarunās starp Izraēlas un palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" pārstāvjiem.

Dienu iepriekš Vitkofs piedalījās ASV un Ukrainas amatpersonu sarunās Džidā Saūda Arābijā, kuru laikā Ukraina piekrita ASV piedāvātajai 30 dienu ilgajai uguns pārtraukšanai Krievijas uzsāktajā karā pret Ukrainu.

Tagad tiek gaidīta Maskavas reakcija uz šo piedāvājumu.

Kā paziņojis Baltais nams, Vitkofs Maskavā pārrunās iespējamo miera noslēgšanu ar Ukrainu. Aģentūra "Bloomberg" vēsta, ka viņam paredzēta tikšanās arī ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu.

Pasaulē

Kamēr pasaules plašsaziņas līdzekļos daudz ziņu par ASV, Krieviju un Ukrainu, Baltkrievija maz tiek ievērota un analizēta. Bet tas nenozīmē, ka kopējā pašreizējā ģeopolitiskajā stāstā tai ir maza loma. Kas notiek Baltkrievijā, vai patiesi tur briest politiskais un ekonomiskais bankrots?

Svarīgākais