Saskaņā ar jaunākajiem zinātnieku atklājumiem, laimīgākais diennakts laiks cilvēkam ir rīts, vēsta “The Telegraph”. Kā liecina dati, cilvēki ir laimīgāki, apmierinātāki un mazāk nomākti, salīdzinot ar pārējo dienu.
Londonas Universitātes koledžas eksperti no 2020. gada marta līdz 2022. gada martam analizēja gandrīz 50 000 pieaugušo datus.
Rezultāti liecina, ka neatkarīgi no nedēļas dienas cilvēks pamostas labā garastāvoklī. Tas svārstās dienas laikā, līdz zemākais līmenis tiek sasniegts aptuveni pusnaktī.
Pētījums arī apstiprina, ka vasaras mēneši liek cilvēkiem justies laimīgākiem nekā ziemas mēneši.
Dati liecina, ka arī nedēļas dienai bija ietekme, jo cilvēki nedēļas nogales rītā bija laimīgāki nekā ceļoties darba dienās. Tomēr, lai gan maksimumi ir augstāki, arī minimumi ir zemāki, jo cilvēki mēdz justies sliktāk nedēļas nogales vakarā nekā darba dienu vakarā.
Kopumā no rīta viss šķiet labāk," savā publikācijā apgalvo zinātnieki.
Pētījumā pētnieki aplūkoja garīgās veselības atšķirības: depresijas un/vai trauksmes simptomus, kā arī laimi, apmierinātību ar dzīvi, izpratni par dzīves jēgu un vientulību.
Tika ņemti vērā tādi faktori kā vecums, veselības stāvoklis un tas, vai cilvēki strādāja.
Rezultāti parādīja, ka laime, apmierinātība ar dzīvi un citi vērtējumi bija augstāki pirmdienās un piektdienās nekā svētdienās.
"Pētījumam varētu būt nozīmīgas praktiskas sekas,” apgalvo tā autori. “Pētniekiem, kas pēta cilvēku garīgo veselību un labklājību, būtu jāņem vērā diennakts laiks, kurā cilvēki reaģē.
Psihiskās veselības atbalsta dienesti varētu apsvērt iespēju pielāgot resursus, lai tie atbilstu mainīgajām vajadzībām visas dienas garumā, piemēram, par prioritāti nosakot pieejamību vēlu vakarā."