Krievijas prezidents Vladimirs Putins sūdzas par katastrofālu ābolu trūkumu un vaino savus padotos, ka viņi nespēja atrisināt problēmu, ziņo “dialog.ua”.
Krievijas Federācijas prezidents paziņojis par pieaugošo ābolu trūkuma problēmu valstī, kā arī par nepieciešamību audzēt šāda veida augļus lielos apjomos. Tiekoties ar Ziemeļosetijas vadītāju Sergeju Menjalo, Kremļa vadītājs sūdzējās, ka viņam neesot pietiekami daudz ābolu, savukārt kolēģis no Vladikaukāza lielījās, ka viņa reģionā ir lielākais ābeļdārzs Krievijas Federācijas dienvidos, kura platība ir pusotrs tūkstotis hektāru, tomēr uzreiz atzina, ka pat ar šādiem stādījumiem "ābolu joprojām trūkst".
Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests nesen ziņoja, ka pašreizējā ābolu raža būs tikai 30-40% no pierastās, un amatpersonas kā galveno iemeslu min "maija salnas" Centrālajā un Ziemeļrietumu reģionā. Šis “attaisnojums” izskatās ļoti dīvaini, īpaši ņemot vērā faktu, ka gandrīz katru gadu maijā ir salnas, tomēr deficīta problēma šādā līmenī ir parādījusies tikai tagad.
Turklāt Zemkopības ministrija jau vasarā ziņoja par “daļēju ābolu ražas iznīcināšanu”, norādot ļoti dīvainus iemeslus. Ābolu deficīts jau ir izraisījis ābolu cenu kāpumu, neskatoties uz Putina prasībām, lai tas nenotiktu. Pēc “Rosstat” datiem, kopš šī gada sākuma āboli Krievijas Federācijā sadārdzinājušies par 12,83%, uzreiz aiz piena (13,42%), skābā krējuma (13,88%), jēra gaļas (21,67%) sviesta (27,47%). %) un kartupeļiem (64,14%).
"Vai mēs nevaram iestādīt ābeļu dārzus?" Putins bija sašutis.
Arī kartupeļu raža 2024. gadā Krievijā krasi samazinājās - pēc oficiālajiem datiem ražas novākšanas laikā tika novākti nepilni 7 miljoni tonnu kartupeļu, kas ir par gandrīz 20% mazāk nekā pērn. Lai nodrošinātu iedzīvotājus ar kartupeļiem, Krievijas varas iestādes solīja organizēt iepirkumus no ārvalstīm.