Atklāts, ka delfīni viens otram smaida

© Unsplash

Kā zināms, delfīni bieži tiek novēroti zemūdens akrobātikas priekšnesumos, spēlējoties ar priekšmetiem un dzenoties viens otram pakaļ. Tagad zinātnieki ir atklājuši, ka viņi rotaļu laikā arī “smaida” viens otram, vēsta raidsabiedrība BBC.

Pētnieki skaidro, ka delfīni "atvērtu muti" izmanto, lai savstarpēji sazinātos rotaļu laikā,, gluži kā cilvēks. Kad delfīni uzsmaida saviem draugiem, viņi 33% gadījumu saņem līdzīgu “smaidu” pretī.

Ir zināms, ka bez cilvēkiem ir citas sugas, piemēram, šimpanzes, kas izmanto sejas izteiksmes, lai parādītu rotaļīgumu. Biologi vēlējās noskaidrot, vai jūras dzīvnieki rīkojas tāpat.

Pētījumā, kas publicēts žurnālā “iScience”, tika aprakstīti 22 delfīni, kamēr tie spēlējās pa pāriem vai ar saviem cilvēku treneriem. Delfīni ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tos bieži var redzēt grupās līdz 15.

Pētnieki atklāja, ka ūdens zīdītāji izmantoja atvērtas mutes izteiksmi, spēlējoties viens ar otru, bet ne spēlējoties ar cilvēkiem vai atsevišķi. Viņi arī biežāk izmantoja šo izteiksmi, kad viņu sejas varēja redzēt viņu rotaļu biedri.

Evolūcijas bioloģe Dr. Elizabeta Palagi no Pizas Universitātes skaidro, ka “viegli pavērtā mute, kas redzama sabiedriskiem plēsējiem, pērtiķu rotaļu sejas un pat cilvēka smiekli, ir universāla rotaļīguma zīme, palīdzot dzīvniekiem un mums signalizēt par jautrību un izvairīties no konfliktiem. ”.

Viņa piebilda: "Šis delfīnu mīmikas līmenis atbilst tam, kas novērots dažiem plēsējiem, piemēram, surikātiem un Malaizijas saules lāčiem."

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais