Kremlī izcēlies konflikts - mediji uzzinājuši, ko nesadalīja Šoigu un Patruševs

© Pixabay.com

Par to, ko nevar sadalīt Šoigu un Patruševs pēc viņa iecelšanas Krievijas Drošības padomes sekretāra amatā, raksta “dialog.ua”.

Kremlī izcēlies konflikts, kas saistīts ar amatu sadali pēc Krievijas prezidenta vēlēšanām. Izrādījās, ka bijušais Krievijas aizsardzības ministrs Šoigu pēc iecelšanas Krievijas Drošības padomes sekretāra amatā nesadalīja savu kabinetu ar vienu no Putina tuvākajiem līdzgaitniekiem Patruševu.

Maijā saņēmis jauno Krievijas Drošības padomes sekretāra amatu, Šoigu nevarēja pārcelties uz kabinetu.

Kad 2024. gada 14. maijā Putins Patruševu no Drošības padomes sekretāra amata pārcēla par savu palīgu, viņš lūdza priekšnieku atstāt viņam grezno kabinetu. Putins piekrita, taču Šoigu, kuram bija paredzēts tur pārcelties, atklāti pauda savu neapmierinātību.

Septembrī sniegtajā intervijā valsts televīzijas kanālam “Rossija 24” Šoigu redzams sēžam tumša koka kabinetā. Fonā ir izgaismota Drošības padomes emblēma. Emblēma ir nevietā - tā vienkārši nolikta filmēšanai, un blakus esošais karogs novietots tā, ka traucē pie galda sēdošajam.

Savukārt Patruševa birojs tika filmēts intervijas laikā laikrakstam “Kommersant” 2021. gadā, un kabinets bija iekārtota pavisam citā stilā, kas liecina, ka tas šobrīd nav Šoigu kabinets.

Pasaulē

ASV valsts sekretārs Marko Rubio, nacionālās drošības padomnieks Maiks Volcs un īpašais sūtnis Tuvajos Austrumos Stīvs Vitkofs otrdien tikās ar Krievijas amatpersonām, lai apspriestu iespējamo uguns pārtraukšanu Ukrainā un “turpmākās sadarbības jautājumus”. Lai ko tas arī nozīmētu, skaidrs ir viens: Krievijas diktators Putins, pateicoties ASV prezidenta Trampa laipnībai, vairs nav nekāds kara noziedznieks, bet gan “miera sarunu” subjekts. Kā vērtēt šo situāciju? Par to saruna ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieri (1999–2003, 2010–2017), ģenerāli Raimondu Graubi.

Svarīgākais