Pieaudzis bojāgājušo skaits Kijivā pēc Krievijas masveidīgā gaisa uzbrukuma

© depositphotos.com

Bojāgājušo skaits Kijivā pēc Krievijas pirmdien veiktajiem raķešu triecieniem pieaudzis līdz 27, otrdien paziņoja Ukrainas Ārkārtas situāciju dienests.

"Naktī gruvešu novākšanas laikā Ševčenko rajonā atrasts zēna līķis. Ienaidnieka vakardienas uzbrukumā Kijivai gājuši bojā 27 cilvēki, kuru vidū ir četri bērni, cietuši 117, septiņi izglābti," teikts dienesta paziņojumā.

Līdz šim notiek seku likvidācijas darbi trīs vietās, kuros iesaistīti 377 glābēji un 76 tehnikas vienības.

Ukrainas amatpersonas paziņoja, ka Krievija raidījusi 38 spārnotās un ballistiskās raķetes, no kurām ukraiņu zenītartilēristiem 30 izdevās notriekt.

Apšaudē nodarīti postījumi vairāk nekā 50 civilajiem objektiem, tajā skaitā dzīvojamajām mājām, kādai biroju ēkai un divām medicīniskajām iestādēm, tostarp Kijivas bērnu slimnīcai "Ohmatdet", pavēstījis Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Klimenko. Dņipropetrovskas apgabalā krievi noslepkavojuši 11 cilvēkus, tai skaitā vienu Dņipro pilsētā un 10 Zelenska dzimtajā Krivijrihā, Kijivā noslepkavoti 27, bet Pokrovskas pilsētā - trīs cilvēki.

Pasaulē

Šodien, 19. jūlijā, visa pasaule ir sašutusi un izbijusies par negaidītajiem darbības traucējumiem vairākās jomās. Proti, uzņēmumus, tostarp bankas, aviokompānijas, vilcienu uzņēmumus, telekomunikāciju uzņēmumus, TV un radio raidorganizācijas un lielveikalus, ir skāris masveida globāls IT pārrāvums. Lielāko ASV aviokompāniju darbība, tostarp American Airlines, Delta Airlines un United Airlines, ir apturēta, savukārt Vācijas, Amsterdamas un Spānijas lidostas arī ziņo par problēmām. Pasaules mediji ziņo, ka kāds kiberdrošības uzņēmums “Crowdstrike” ir paziņojis, ka vainojams ir tā “satura atjauninājums”, kas attiecas tieši uz “Windows” ierīcēm.

Svarīgākais