Ziemeļkoreja atkal, trešo reizi mēneša laikā, provocē Dienvidkoreju

© depositphotos.com

Dienvidkorejas armija piektdien paziņojusi, ka raidījusi brīdinājuma šāvienus pēc tam, kad Ziemeļkorejas karavīri uz īsu brīdi šķērsojuši robežu.

Tas ir jau trešais šāds incidents šajā mēnesī.

Ceturtdienas rītā vairāki Ziemeļkorejas karavīri, kas strādāja demilitarizētajā zonā, šķērsoja militārās demarkācijas līniju, paziņojusi Dienvidkorejas apvienotā štābu priekšnieku komiteja.

Pēc dienvidkorejiešu brīdinājumiem, kas tika izteikti pa skaļruņiem, kas uzstādīti pie robežas, un brīdinājuma šāvieniem Ziemeļkorejas karavīri atgriezās savā teritorijā.

Līdzīgi incidenti notika arī 9. un 18.jūnijā, taču Seula atzinusi, ka robežas šķērsošana, visticamāk, bijusi nejauša.

Dienvidkoreja norādījusi, ka Ziemeļkoreja pēdējā laikā aktīvi nostiprina robežu, būvējot ceļus, uzstādot prettanku barjeras un mīnas.

Pasaulē

Šodien, 19. jūlijā, visa pasaule ir sašutusi un izbijusies par negaidītajiem darbības traucējumiem vairākās jomās. Proti, uzņēmumus, tostarp bankas, aviokompānijas, vilcienu uzņēmumus, telekomunikāciju uzņēmumus, TV un radio raidorganizācijas un lielveikalus, ir skāris masveida globāls IT pārrāvums. Lielāko ASV aviokompāniju darbība, tostarp American Airlines, Delta Airlines un United Airlines, ir apturēta, savukārt Vācijas, Amsterdamas un Spānijas lidostas arī ziņo par problēmām. Pasaules mediji ziņo, ka kāds kiberdrošības uzņēmums “Crowdstrike” ir paziņojis, ka vainojams ir tā “satura atjauninājums”, kas attiecas tieši uz “Windows” ierīcēm.

Svarīgākais