Otrdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_right_alt Pasaulē

Ukrainas kara 94. diena. Jaunākā informācija [papildināts 22:34]

© SCANPIX

Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Krievijas Ukrainas karā 28. maijā. Ukraina jau trīs mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.

22.34. Lietuvā trīsarpus dienu laikā izdevies savākt ziedojumos piecus miljonus eiro, kas vajadzīgi, lai iegādātos un uzdāvinātu Ukrainai Turcijā ražoto bezpilota lidaparātu "Bayraktar", paziņojis līdzekļu vākšanas kampaņas ierosinātājs žurnālists Andrjus Tapins, pateikdamies visiem ziedotājiem.

21.36. Putinu sākusi kaitināt kadiroviešu uzvedība. Vairāk šeit

19.00. Vācijas un Francijas līderi sestdien sazvanījušies ar Vladimiru Putinu, kurā aicinājuši Krievijas prezidentu piekrist tūlītējam pamieram Ukrainā un izvest Krievijas karaspēku no valsts, paziņoja Vācijas amatpersonas, ziņo CNN. Abi Rietumu līderi aicinājuši viņu atcelt Odesas ostas blokādi.

Saruna notikusi pēc Makrona un Šolca ierosmes, bet pirmais par to paziņojis Kremlis, kas norādījis, ka Putins paudis gatavību "palīdzēt meklēt iespējas netraucēti eksportēt labību, arī Ukrainas labību no Melnās jūras ostām".

Vienlaikus Kremļa saimnieks licis noprast, ka spriedzi pasaules pārtikas tirgū, viņaprāt, palīdzētu mazināt Krievijas minerālmēslojuma un lauksaimniecības ražojumu ekspoertam noteikto sankciju atcelšana.

18.20. Spānija plāno nosūtīt NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai Latvijā zenītraķešu bateriju un aptuveni 100 karavīrus, kas pievienosies apmēram 500 šobrīd Baltijā jau esošajiem spāņu karavīriem, sestdien vēsta laikraksts "El Pais".

17.38. Ukraina veidos mūsdienīgu bumbu patvertņu sistēmu, sestdien paziņojis Ukrainas kopienu un teritorijas attīstības ministrs Oleksijs Černišovs, norādot, ka šīs programmas īstenošanai būs vajadzīgs laiks no gada līdz pusotram gadam. "Mēs pašlaik strādājam pie mūsdienīgiem inženiertehniskiem risinājumiem, lai visā valstī izveidotu bumbu patvertņu sistēmu. Runa ir arī par attiecīgu valsts būvnormatīvu izstrādi. Jaunajās patvertnēs būs paredzēts noteikts drošības līmenis, gādājot, lai tās būtu pieeejamas visām iedzīvotāju kategorijām," viņš uzsvēris.

16.59. Bijušajam Ukrainas prezidentam Petro Porošenko sestdien vēlreiz liegts izbraukt no valsts, paziņojuši avoti tiesībsargājošajās iestādēs. Iepriekšējā vakarā eksprezidentam netika ļauts šķērsot Polijas robežu, jo, kā tika paskaidrots vēlāk, robežsargiem nav izdevies nolasīt viņa ceļošanas dokumentu kvadrātkodu.

15.17. Ukrainas dienvidrietumu ostas pilsētu Mikolajivu sestdien skārusi Krievijas apšaude, teikts tās reģionālās padomes vadītāja paziņojumā, ziņo CNN. "Mikolajivas pilsēta šorīt atkal tika apšaudīta," teikts paziņojumā. "Krievi trāpīja dzīvojamā rajona pagalmā, 20 metru attālumā no bērnudārza. Apšaudē ir ievainoti cilvēki."

14.39. Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis likumu, kas atceļ augstāko vecuma ierobežojumu krieviem un ārzemniekiem, lai stātos armijā kā līgumdienesta locekļi, atsaucoties uz Krievijas valsts ziņu aģentūru TASS, ziņo CNN. Iepriekš Krievijas armijā varēja iestāties pilsoņi vecumā no 18 līdz 40 gadiem un ārzemnieki vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

13.05. Krievija no Ukrainas izlaupa ne tikai labību, bet arī metāla izstrādājumus un šai nolūkā okupanti atmīnējuši daļu Mariupoles ostas, sestdien paziņojusi Ukrainas parlamenta pilnvarotā cilvēktiesību jautājumos Ludmila Denisova.

12.12. Luhanskas apgabala militārās pārvaldes vadītājs Serhijs Heidajs sestdien sacīja, ka Ukrainas austrumu pilsēta Severodoņecka "nav atdalīta", Krievijas karaspēkam izvēršot saskaņotu ofensīvu Luhanskas apgabalā, ziņo CNN.

10.05. Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz sestdienas rītam sasnieguši aptuveni 30 000 karavīru, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs. Kopš iebrukuma sākuma 24.februārī Krievijas spēki zaudējuši 1330 tankus, 3258 bruņutransportierus, 628 lielgabalus, 203 daudzstobru reaktīvos mīnmetējus, 93 zenītartilērijas iekārtas, 207 lidmašīnas, 174 helikopterus, 503 bezpilota lidaparātus, 116 spārnotās raķetes, 2226 automobiļus un autocisternas, 13 kuģus un ātrlaivas un 48 specializētās tehnikas vienības. Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

09.02. ASV vēl nav pieņēmušas galīgo lēmumu par reaktīvo zalvju uguns sistēmu piegādi Ukrainai, paziņoja Pentagona preses sekretārs Džons Kērbijs.

04.00. Krievijas prezidents Vladimirs Putins mēģina ne tikai ieņemt Ukrainu, bet arī iznīcināt ukraiņu tautas kultūru, piektdien paziņoja ASV prezidents Džo Baidens, uzrunājot ASV Jūras spēku akadēmijas absolventus.

03.02. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis piektdienas vakarā savā videouzrunā uzsvēra, ka Krievijas karaspēka pagaidām okupētais Donbass atkal būs ukraiņu zeme.

01.24. Ukrainas eksprezidents Petro Porošenko ir ieradies robežas šķērsošanas punktā Ļvivas apgabalā un mēģina izbraukt no Ukrainas uz Poliju, paziņoja Ukrainas Valsts muitas dienests.

Robežsargi pastāstīja, ka Porošenko atrodas Ļvivas muitnīcas robežas šķērsošanas punktā "Rava-Ruska" un mēģina izbraukt uz Poliju ar savu automobili "Range Rover".

"Muitnieki un robežsargi aiz bailēm paslēpušies savās pagrabtelpās, nevēlas pieņemt lēmumu par viņa izlaišanu," teikts Valsts muitas dienesta paziņojumā.

00.10. Krievija sākusi gatavot "rezerves batajonus", vēsta "Conflict Intelligence Team", kura rokās nonācis Krievijas ģenerelštāba dokuments ar šādu pavēli.

00.05. Vācijas laikraksta "Süddeutsche Zeitung" (SZ) galvenā redaktora birojs paudis nožēlu par "neērtību", ko radījusi laikrakstā publicētā Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska karikatūra, kas izpelnījusies nopēlumu par līdzību ar pagātnes antisemītiskajiem tēliem.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm