Šogad žurnāls "Māja" vairākus mēnešus sadarbojās ar frizētavas – salona Karlen speciālistiem, veidojot rubriku "Pārvērtības".
Nonākot profesionāļu rokās, dāmas un kungi dažu stundu laikā tika pie jauna vizuālā tēla. Viens no šo pārvērtību autoriem bija titulētais zviedru friziermeistars, salona Karlen un uzņēmuma Carlen Hair Collection īpašnieks Gunnars Karlens, kas pirmoreiz Latvijā viesojās 1989. gadā, kad Rīgas Sporta pilī organizēja semināru frizieriem. Pirms Otrās adventes ar saimnieku laipnu atļauju viesojāmies pie Gunnara un Andras Karleniem divarpusstāvu dzīvoklī Tallinas ielā.
"2000. gadā es par ļoti izdevīgu cenu nopirku dzīvokli pirmajā stāvā, kur iekārtoju biroju, bet pēc diviem gadiem iegādājos dzīvokli augšstāvā un bēniņus. Tos pārveidojot – jumtu paceļot augstāk, esmu ticis pie divarpusstāvu dzīvokļa," stāsta mājokļa saimnieks Gunnars Karlens, senas zviedru frizieru dinastijas pārstāvis.
Frizieris esot bijis viņa vectēvs, tad tēvs, bet nu stafeti no saviem priekštečiem esot pārņēmuši arī Gunnara bērni – dēls Jonijs (37) un vecākā meita Pennila (34). Šogad esot apritējuši simt gadi, kopš Karlenu dzimtas pārstāvji darbojas šajā arodā. Tiesa, dēls nesen friziera profesiju esot nomainījis ar citu jomu. Savukārt Gunnars strādā gan Latvijā, gan Zviedrijā, kur viņam pieder frizētava, – katru piekto nedēļu viņš dodas uz Stokholmu pie saviem klientiem.
Kad ierodamies pie Karleniem, vispirms tiekam aicināti uz biroju, lai datorā aplūkotu, kāds izskatījies viņu mājoklis remonta laikā. Gunnars pats esot skicējis, kā mainīt telpu plānojumu (to profesionāli veicis arhitekts, lai varētu saskaņot ar būvvaldi), un veicis daudzus telpu iekšējās apdares darbus. Izrādās, viņš ir ne vien talantīgs frizieris, bet arī prot gleznot, taisīt kāpnes, klāt grīdu, audzēt puķes un pat ievilkt elektrību. Cik nu vien iespējams, viss jādara paša rokām – tāds ir Gunnara moto. "Viņš ir ļoti akurāts un prasmīgs cilvēks. Gunnara enerģija un uzņēmība izraisa lielu cieņu," savu vīru uzteic Andra un piebilst, ka remontdarbi ritot arī viņas ģimenes dzimtas mājās Iecavas novadā, kur viņi pavadot gada siltākos mēnešus pavasarī un vasarā.
"Mani saista senā apbūve un antikvāras lietas. Stokholmā dzīvoju privātmājā, kas bija celta 1928. gadā, bet Rīgā dzīvoklis atrodas ēkā, kas būvēta 1905. gadā. Koka logu rāmjiem, augstiem griestiem un plašumam ir liela pievilcība," uzskata Gunnars Karlens. "Iekārtojot Rīgas dzīvokli, es neietekmējos no zviedru vai kādas citas tautas mājokļa iekārtošanas tradīcijām, bet paļāvos uz savu gaumi – kā gribēju, tā darīju."
Visu rakstu lasiet 5. decembra izdevumā Māja.