Pilsētā un sabiedrībā

28.sep 2021
Rīgā policija pagājušajā nedēļā kratīšanā uzgājusi prāvus narkotiku krājumus, kā arī atsavinājusi 17 475 eiro.
28.sep 2021
Turpinoties Covid-19 izplatībai un pieaugot inficēto un hospitalizēto skaitam, valdība otrdien atbalstīja grozījumus epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas cita starpā paredz samazinātu atļauto maksimālo personu skaitu pie galdiņa epidemioloģiski daļēji drošā vai nedrošā vidē.
13.sep 2021
Pēc šīs dienas koalīcijas partiju sanāksmes Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) paudis, ka būs aizvien vairāk pakalpojumu saņemšanas punktu, kur būs jāuzrāda "viens vai otrs" Covid-19 sertifikāta veids.
19.okt 2020
Pēdējo 10 gadu laikā šī apkures sezona ir sākusies visvēlāk rudenī. Līdz piektdienai, 16. oktobrim, AS “Rīgas siltums” apkuri bija pieslēdzis aptuveni 65 procentiem lietotāju, kas izmanto šī uzņēmuma pakalpojumus.
16.okt 2020
Cilvēki ātri pie visa pierod. Ceļojot pa Indiju, tu jau pēc nedēļas nepamani kliedzošo piemēslotību uz ielām. Tā sāk likties pašsaprotama. Dzīvojot Rīgā, var arī nepamanīt arvien pieaugošo visatļautību uz ielām un ietvēm. Katrs brauc un novieto savu transporta līdzekli kā grib, kur grib, un dara tā, kā sev izdevīgāk.
17.sep 2020
Situācijā, kad Latvijas valsts parāds otrajā ceturksnī pārsniedz 12,3 miljardus eiro, kā no gaisa nokritis Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisms ar Latvijai paredzētu grantu 2,47 miljardu eiro apmērā un jaunu 2,48 miljardu lielu aizdevumu. Izmisīgi meklējot milzu projektus, lai pieejamo naudu iztērētu, piepeši reanimēta ideja par grandiozas ēkas būvniecību valsts mediju vajadzībām. Zaķusalas māja nekam nederot.
16.sep 2020
Līdzšinējā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele drīz noliks savas amata pilnvaras, jo ir izraudzīta Eiropas Savienības tiesas tiesneses amatam.
16.sep 2020
Dzīvnieku patversmē “Ulubele” aizvadītajā nedēļā bija novērojam liela rosība, jo, pateicoties organizatoriem «4finance Labie darbi» un SMScredit.lv, kārtējo gadu norisinājās rudens talka, kurā, kā ierasts, bija ieradies ievērojams skaits brīvprātīgo palīgu.
19.nov 2018
Trīskārt represētā padomju režīma oponente Lidija Doroņina-Lasmane aicina novērtēt to, kas mums pieder tagad, jo savulaik "bijām gatavi ēst sausu maizīti, lai tikai mums būtu mūsu Latvija", vēsta video materiāls LTV Ziņu dienesta profilā facebook.
photo_camera
14.nov 2018
Par godu šī gada nozīmīgākajiem svētkiem, kuru kulminācija gaidāma 18. novembrī, Rīga tiek rotāta ar dažādiem svinību simboliem, kas redzami pilsētas centrā un apkaimju ielās. Tuvākajā laikā paredzēts izgreznot arī Brīvības laukumu, vēsta portāls riga.lv
15.feb 2018
Latvijas lauksaimnieku janvāra elektroenerģijas rēķini saistībā ar izmaiņām obligātās iepirkuma komponentes finansēšanas modelī ir par 40-60% augstāki nekā rēķini par decembri.
4.jūl 2017
Pazīstamais latviešu producents Juris Millers savā mikroblogošanas vietnē Twitter publicējis fotoattēlu ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas "sētas kāpņu'' izskatu.
7.jun 2017
Vairākos Rīgas dārziņos pēc pirmās grupu komplektācijas ir atlikušas brīvas vietas. Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina bērnu likumiskos pārstāvjus reģistrēt bērnus rindā elektroniskajā sistēmā brīvajām vietām, atsaucoties uz informāciju Rīgas domē, vēsta portāls Riga.lv
18.apr 2017
Kādā māte, kura šobrīd atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā, vērsusies Valsts darba inspekcijā, lai noskaidrotu, vai uzsākot jaunas darba attiecības, nepieciešams atgriezt saņemto atvaļinājuma naudu. Personāla daļa pieprasa, ka pirms aiziešanas no darba, mātei būtu jāatgriež daļa no atvaļinājuma naudas, ko darbiniece saņēma pirms bērnu kopšanas atvaļinājuma, vai jāatgriežas darbā un jānostrādā līdz 2017.gada 2.oktobrim!
5.apr 2017
Īstenojot efektīvu, ekonomisku videi un iedzīvotājiem arvien draudzīgāku siltumenerģijas ražošanu, AS "RĪGAS SILTUMS" katlumājā Kuģu ielā 26A uzstāda sistēmu "Optinox", kas samazina kaitīgo izmešu (NOX) saturu par vairāk kā 60%. Turklāt ražošanas procesā, patērējot mazāku dabasgāzes daudzumu, tiek saražots tas pats siltumenerģijas daudzums, tādējādi ražošanas process ir videi draudzīgāks.
4.apr 2017
SIA "Rīgas ūdens" pabeidzis kanalizācijas vada atjaunošanu Prūšu ielā, izmantojot jaunu tehnoloģiju - cauruļvadu ievilkšanu ar statiskās ievilkšanas jeb sagraušanas metodi. Līdz šim šāda metode bija izmantota ūdensvadu atjaunošanā, bet kanalizācijas sistēmas renovējot - pirmoreiz. Tāpat pirmoreiz darbi veikti tik lielā dziļumā - pieci metri.
14.okt 2016
Kā iepriekš ziņots, mazmeita Violeta lūdz līdzcilvēku palīdzību savas vecmammas Gaļinas Ugorenko meklēšanā, kura 9. oktobrī neatgriezās no pastaigas Āgenskalna rajonā Rīgā.
12.okt 2016
Septembrī Rīgas patversmes pakalpojumus katru dienu izmantoja vidēji 415 cilvēku dienā, kas ir par 21% vairāk, nekā tajā pašā periodā pirms gada. Tuvojoties aukstumam, arī bezpajumtnieku, kas dodas nakšņot uz patversmi, kļūst vairāk. Bieži vien šiem cilvēkiem nav siltu drēbju, bet, ja ir, tad tās jāmaina. Rīgas patversme aicina rīdziniekus un pilsētas viesus vecās lietas neizmest atkritumu konteinerā, bet gan aizvest uz patversmi – bezpajumtniekiem apģērbs nepieciešams vienmēr. Silts, nesaplēsts un tīrs, vēsta riga.lv.
11.okt 2016
Sociālajā tīklā Facebook palīdzību lūdz Violeta, kura ziņot, ka Āgenskalna rajonā bez vēsts pazudusi viņas vecmāmiņa.
21.mai 2014
Saruna ar Rīgas domes priekšsēdētāju, politiskās apvienības Saskaņas centrs (SC) priekšsēdētāju Nilu Ušakovu par to, vai ideja par rīdzinieka karšu ieviešanu nav izgāzusies, par Rīgas ielu katastrofālo stāvokli un par to, vai SC nav pienācis laiks skaidrāk pozicionēties Ukrainas notikumu izvērtējumā.
21.mai 2014
Šorīt Rīgā, Daugavā starp Akmens un Vanšu tiltu, ūdenī konstatēts naftas produktu piesārņojums, ziņo Valsts vides dienestā (VVD).
21.mai 2014
Pašlaik notiekošā Latvijas Nacionālā mākslas muzejam (LNMM) izgatavoto siju noslogošana ir viens no projektā neparedzētiem darbiem. Pēc Zolitūdes traģēdijas izlemts pārbaudīt Latvijā gatavoto metāla konstrukciju izturību un izlieci, lai būtu pārliecība, ka muzejam paredzētās konstrukcijas ir drošas un nesagādās nepatīkamus incidentus. Arī pāļu urbšanā notikušas korekcijas, un tās ietekmē gan darbu izmaksas, gan termiņus.