Trūcīgo rīdzinieku atbalstam piešķirs 840 tūkstošus latu siltumenerģijas apmaksai

Rīgas domes (RD) deputāti ārkārtas sēdē otrdien piešķīra pabalstu siltumenerģijas apmaksāšanai trūcīgajām ģimenēm kopumā 840 tūkstošu latu apmērā.

Atbilstoši pieņemtajam lēmumam pabalstiem paredzēto summu – 840 tūkstošus latu – Rīgas pašvaldība saņems kā dāvinājumu no Latvijas Pašvaldību savienības (LPS), lai šajā apkures sezonā sociāli atbalstītu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušās ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas, kurām saskaņā ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem ir tiesības saņemt dzīvokļa pabalstu un kuru mājokļu apkurei izmanto "Rīgas siltuma" piegādāto siltumenerģiju.

Pabalstus paredzēts izmaksāt laika posmā no septembra līdz novembrim, otrdien domes sēdē pavēstīja RD Labklājības departamenta direktore Inese Švekle (LPP/LC).

Lēmums pamatots ar likumā "Par pašvaldībām" teikto, ka pašvaldības autonomā funkcija ir nodrošināt iedzīvotājiem sociālo palīdzību, kā arī to, ka RD nosaka dāvinājumu pieņemšanas kārtību. Pirms lēmuma pieņemšanas atbilstoši normatīvo aktu prasībām "Rīgas siltums" ir saņēmis RD un Finanšu ministrijas atļauju dāvinājumam.

Jau vēstīts, ka pagājušajā gadā "Rīgas siltums" ziedoja siltumenerģiju 50 tūkstošu megavatstundu (MWh) apmērā vairāk nekā 1,5 miljonu latu vērtībā. Uzņēmuma pārstāve Linda Rence aģentūrai BNS iepriekš paskaidroja, ka tādējādi uzņēmums pērn spējis palīdzēt teju 22 tūkstošiem iedzīvotāju. Tā kā līdzekļi tiek novirzīti caur LPS, iedzīvotāju skaits, kam tiks sniegta palīdzība šogad, pašlaik nav zināms, viņa piebilda.

RS ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. 77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 876 kilometri, no kuriem 72% atrodas RS īpašumā.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais