Ceturtdiena, 23.marts

redeem Mirdza, Žanete, Žanna

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Politika

TIEŠRAIDE: Saeimas sēdē deputāti spriedīs, kā glābt piena nozari

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Saeimā šodien konceptuāli paredzēts skatīt grozījumus Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā, kas rosināti, lai nodrošinātu tiesisko pamatu apvienota sabiedriskā medija darbībai no 2024.gada.

Kā informē Saeimas Preses dienests, parlaments galīgajā lasījumā lems par likumprojektu, kas paredz profesionālās darbības prasību samērīguma regulāru novērtēšanu veikt ne retāk kā reizi piecos gados.

Otrajā lasījumā plānots skatīt priekšlikumus grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā, lai Latvijā varētu ieviest starpinstitucionālu sadarbības programmu "Bērna māja" no vardarbības cietušo bērnu atbalstam un aizsardzībai.

Saeima lems arī par vairāku jaunu likumprojektu nodošanu izskatīšanai komisijās. To vidū ir grozījumi Dzīvokļa īpašuma likumā, kas paredz uzlabot lēmumu pieņemšanas procedūru daudzdzīvokļu mājās, lai nodrošinātu sekmīgu māju pārvaldīšanu un uzturēšanu, tostarp lemjot par mājas renovāciju.

Tāpat komisijām plānots nodot Farmācijas likuma grozījumus, kas paredz pilnveidot regulējumu saistībā ar zāļu klīniskajiem pētījumiem, un grozījumus, lai Ukrainas civiliedzīvotājiem par vienu gadu varētu pagarināt profesionālās darbības atļauju veselības aprūpes un farmācijas jomās.

Sēdes darba kārtībā ir arī deputātu pieprasījums zemkopības ministram par nekavējošu rīcību piena nozares glābšanai un izglītības un zinātnes ministrei par ministrijas darbu pie operatīvā rīcības plāna sagatavošanas vakanču jautājuma risināšanai izglītības nozarē.

Tāpat darba kārtībā ir paziņojums par administratīvi sodītajiem deputātiem laika periodā no 1.novembra līdz 8.janvārim.

Pēc 9.marta pārceltās sēdes beigām parlaments skatīs 16.marta kārtējās sēdes darba kārtību, kurā, cita starpā, galīgajā lasījumā plānots lemt par likumprojektu, ar kuru paredzēts Lielstraupes pili nodot Cēsu novada pašvaldībai, kā arī grozījumiem, kas paredz izveidot atkritumu apsaimniekošanas reģionālos centrus.

Ar sēdes dārba kārtību vari iepazīties šeit!