Tiesa Neatkarīgās un Viņķeles strīdā lemj par labu laikrakstam

Labklājības ministres Ilzes Viņķeles prasību pret SIA Mediju nams, kurā viņa no uzņēmuma vēlējās piedzīt 3000 latu par fotogrāfijas no personīgā arhīva publicēšanu Neatkarīgajā, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pirmajā instancē atzinusi par nepamatotu.

Prasībā viņa lūdza no uzņēmuma piedzīt ne tikai 3000 latu par morālā kaitējuma nodarīšanu, bet arī 240 latu par autoratlīdzību, kuru viņa it kā esot pelnījusi par fotogrāfijas uzņemšanu.

Fotogrāfijā, kura aizskāra politiķi, bija vērojams, kā I. Viņķele un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniece Juta Strīķe draudzīgā gaisotnē kopā pavada brīvo laiku.

Mediju nama valdes priekšsēdētājs Armands Puče uzskata, ka Neatkarīgajai bija visas tiesības publicēt šo fotogrāfiju, jo tā sabiedrībai tapa zināms par politiķu un tiesībsargājošo struktūru ciešajām attiecībām, kas zināmos gadījumos varētu izskaidrot viena vai otra koalīcijas lēmuma tapšanu.

«Ar šo fotogrāfiju tika parādītas ciešās korporatīvās saites starp varas partiju un tiesībsargājošajām struktūrām, kas ļauj spriest par viena vai otra lēmuma tapšanu. Domāju, ka tieši šā iemesla dēļ sabiedrībai bija tiesības to uzzināt. Situāciju nemainītu arī fakts, ja attiecīgās struktūras vadība cieši draudzētos ar opozīcijas pārstāvjiem,» saka A. Puče.

Publikācijā Neatkarīgajā pērnā gada sākumā ziņojām par materiāliem, kuros plaši iztirzāta Strīķu ģimenes tuvā draudzība ar Vienotības politiķiem brāļiem Viņķeļiem. Publikācijai bija pievienotas arī šīs ciešās saites apliecinošas fotogrāfijas. Pēteris Viņķelis savulaik strādājis Latvijas diplomātiskajā dienestā gan Krievijā, gan ASV, savukārt Juris Viņķelis zināms kā Rīgas domes deputāts un bijušais Rīgas domes

Latvijā

Satiksmes ministrija (SM) ir slēpusi Ministru kabinetam patieso "Rail Baltica" projekta izmaksu pieaugumu, to pārrēķinot 2016.gada cenās, lai sadārdzinājums neizskatītos tik liels, teikts dzelzceļa projekta "Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojumā, kura vienlaikus aicina izveidot Saeimas apakškomisiju, kas uzraudzīs projekta ieviešanu.

Svarīgākais