Strādājošie Latvijā bieži sastopas ar emocionālām problēmām

© Unsplash

Divi no trim jeb 67% Latvijā nodarbināto pēdējā laikā ir saskārušies ar kādu emocionālu vai psiholoģisku problēmu, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" veiktā pētījuma rezultāti.

Pētījumā darba ņēmējiem tika vaicāts, vai pēdējo 12 mēnešu laikā gadījies pieredzēt kādas emocionālas vai psiholoģiskas problēmas, piemēram, trauksmi, depresīvas sajūtas vai nomāktību. Gandrīz piektdaļa jeb 18% respondentu norādīja, ka emocionālas problēmas ir pieredzējuši bieži, bet teju puse jeb 49% atzina, ka ar šādām problēmām saskaras dažreiz.

To, ka pēdējo 12 mēnešu laikā emocionālas vai psiholoģiskas problēmas nav pieredzējuši, norādīja 29% darba ņēmēju.

Emocionālas vai psiholoģiskas problēmas salīdzinoši biežāk ir pieredzējušas aptaujātās sievietes un darbinieki no 18 līdz 24 gadu vecumam. Ar psiholoģiskām problēmām saskaras strādājošie ar ienākumiem no 601 līdz 1000 eiro, kā arī tie aptaujātie, kuri dzīvo vieni.

Vēl šādu problēmu esamību apliecina tie darbinieki, kas strādā tikai attālināti. Tāpat atbildējuši arī strādājošie, kuri savu pašreizējo darba slodzi vērtē kā pārāk augstu un kopumā ir neapmierināti gan ar dzīvi, gan darbu.

Emocionālo problēmu klātbūtni noliedz vīriešu respondenti, kā arī darbinieki ar ienākumiem no 1501 eiro un vairāk. Līdzīgi atbild arī strādājošie ar darba stāžu no sešiem līdz desmit gadiem, kā arī tie, kuri savu pašreizējo darba slodzi vērtē kā atbilstošu un kuri arī kopumā ir apmierināti ar dzīvi un darbu.

Pētījumu kompānija "Kantar", komentējot pērn veikto"Eirobarometra" pētījuma datus par mentālo veselību, norāda, ka no Baltijas valstīm tieši Latvijas un arī Lietuvas iedzīvotāji ar emocionālām vai psiholoģiskām problēmām pārējo ES dalībvalstu iedzīvotāju vidū saskārušies salīdzinoši biežāk. Nedaudz mazāk nekā puse jeb 46% ES iedzīvotāju pēdējo 12 mēnešu laikā ir saskārušies ar kādu emocionālu vai psiholoģisku problēmu, piemēram, nomāktību vai trauksmi, kamēr "Kantar" veiktā pētījuma dati liecina, ka Latvijas strādājošo vidū šis rādītājs ir augstāks - 67%.

Pētījums tika veikts šogad, laikā no 17. līdz 23.septembrim, ar interneta starpniecību aptaujājot 1000 darba ņēmējus.

Svarīgākais