Satiksmes ministrija slavē gaidāmo vilcienu maršrutu Rīga-Tartu

Igaunijas Nacionālais muzejs Tartu. © Vladislavs Proškins / F64

Vilciens maršrutā Rīga-Tartu uzlabos iekšējo pārvadājumu pieejamību Latvijā, jo Latvijas pusē tas piestās arī Valmieras, Cēsu, Siguldas un Zemitānu dzelzceļa stacijās, aģentūrai LETA norādīja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Šonedēļ satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) ar Igaunijas klimata ministru Kristenu Mihalu parakstīja sadarbības memorandu, lai līdz 1.oktobrim ieviestu pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu maršrutā Rīga-Tartu, tostarp nodrošinot maršruta izveidei un pārvadājumu veikšanai nepieciešamo finansējumu.

SM skaidro, ka būtiskākās lietas, kas Igaunijas pārvadātājam "Elron" jāīsteno, lai ieviestu paredzēto maršrutu, ir sava ritošā sastāva sertificēšana izmantošanai Latvijas teritorijā, kā arī vienotā drošības sertifikāta saņemšana no Eiropas Dzelzceļa aģentūras, kas apliecinātu pārvadātāja spēju droši īstenot pakalpojumus paredzētajā darbības telpā.

AS "Pasažieru vilciens" (PV) pārstāvji iepriekš norādīja, ka "Elron" varētu pagarināt savu esošo maršrutu Tallina-Tartu-Valga vienreiz dienā līdz Rīgai. Vilciena atiešana no Valgas uz Rīgu plānota vakarā, bet no Rīgas uz Valgu - rīta pusē.

Kompānijā arī informēja, ka Igaunijas pārvadātāja piedāvātais sākotnējais sadarbības modelis paredz "Elron" vilcienu izmantošanu visas līnijas apkalpošanai, vienlaikus Latvijas pusē ritošo sastāvu apkalpotu PV personāls.

LETA jau rakstīja, ka pērn trīs Baltijas valstu ministru līmenī noslēgta vienošanās par pasažieru vilcienu satiksmi starp Viļņu, Rīgu un Tallinu, līdz tiek pabeigta Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnija "Rail Baltica".

Latvijā

Jaunā pedagogu darba algas modeļa "Programma skolā" ieviešana vispārējās pamata un vidējās izglītības posmā valstij nākamgad varētu izmaksāt papildu 37 miljonus eiro, liecina aģentūras LETA rīcībā esošie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aprēķini.

Svarīgākais