Komponists Raimonds Tiguls aicina uz brīvdabas koncertu “Tiguļkalns”

© Publicitātes foto

4. jūnijā plkst. 20.00 Talsos jau vienpadsmito reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts “Tiguļkalns”, kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem kopā aicina savus mūzikas draugus un domubiedrus, radot īpašu sajūtu vakaru ikvienam koncerta apmeklētājam.

Komponists Raimonds Tiguls kopā ar dziedātāju Beāti Zviedri, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvinteta mūziķiem, Sandi Šteinbergu, Raimondu Melderi, Arigo Štrālu, Ainaru Paukšēnu, Raivo Ozolu un izcilu instrumentālo grupu, Andi Klučnieku, Rihardu Lībieti, Robertu Rasu, Kristeru Hartmani un Arti Orubu šogad Tiguļkalnā klausītājus priecēs ar koncerta programmu - “Mēnessgaismas skaņu zīmējumi”.

Šogad koncerta “Tiguļkalns” īpašais viesis būs viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem - pianists Reinis Zariņš.

Par gaidāmo koncertu komponists Raimonds Tiguls saka: “Šī koncertprogramma man ir ļoti īpaša, jo tā savā ziņā ir mans dzīves muzikālais ceļojums. Dzirdēsim manus skaņdarbus, kas pirmatskaņojumu piedzīvojuši tieši Tiguļkalnā, mūzika, kas uzrunā jūs no Dziesmu svētku estrādes un koncertzālēm visā pasaulē.”

Brīvdabas koncerts aizsākās 2012. gadā kā iecere ik vasaru Tiguļkalnā vienkopus pulcēt mūziķus, ar kuriem Raimonda Tigula veidotajos sadarbības projektos atspoguļojas gan komponista daiļrades daudzpusība, gan Latvijas dabai, tautai, kultūrai un dzīvesziņai raksturīgās sajūtas un īpašais skanējums.

Koncertu rīko Raimonds Tiguls, un, pateicoties Talsu novada pašvaldības, Valsts Kultūrkapitāla fonda, SIA „Vika Wood” un SIA “Kurekss” atbalstam, apmeklētājam tas pieejams bez ieejas maksas.

Kultūra

2024. gada novembrī noslēdzies pirmais posms reģistrācijai Svētkiem. Balstoties uz reģistrācijas sistēmas datiem, kas apkopoti 2024. gada 1. novembrī, XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavojas 20774 tautas deju dejotāji, 12426 kordziedātāji, 3245 mūsdienu deju dejotāji, 1520 folkloras kopu dalībnieki, 1315 pūtēju orķestru mūziķi, 1018 simfonisko orķestru mūziķi, 468 koklētāji un 245 akordeonisti. Svētkiem gatavojas arī instrumentālie ansambļi, vokālie ansambļi, teātri, kapelas, profesionālo izglītības iestāžu kolektīvi, speciālo izglītības iestāžu kolektīvi un vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieki.

Svarīgākais