Pirmoreiz Latvijas hip hop vēsturē: pašmāju repere pozē vīriešu žurnālam

 
©"Žurnāls "Klubs" publicitātes foto, fotogrāfs Toms Norde

Jaunajā gadā skaļi par sevi atgādinājusi pašmāju hip hop izpildītāja BDM, kura kļuvusi par pirmo latviešu reperi, kas pozējusi vīriešu žurnālam. Par provokatīvu dēvētā māksliniece redzama uz žurnāla “Klubs” janvāra numura vāka, un Latvijas hip hop mūzikā tas ir kas nebijis.

“Piekrītot pozēt vīriešu žurnālam, gribēju simboliski pāršķirt jaunu lappusi Latvijas hip hop vēsturē - lappusi, kur žanrā līdzās maskulīnajam pastāv arī sievišķība. Latvijā hip hop žanrā jau gadu desmitiem dominē stiprā dzimuma izpildītāji, kuri neapzināti nosaka ne tikai saturu, bet arī vizuālās reprezentācijas formas, ievirzot tās viena dzimuma nospraustās robežās.

Manuprāt, esot meitenei hip hop žanrā, ir aplami vairīties no savas sievišķības, un vēl aplamāk to darīt tikai tādēļ, lai žanra vīrieši uztvertu kā savējo. Es nekaunos ne par savu ķermeni, ne faktu, ka esmu sieviete,” norāda BDM. Līdzās drosmīgai fotosesijai žurnālā lasāma arī atklāta intervija ar reperi."

BDM - hip hop izpildītāja no Rīgas - sevi uz pašmāju mūzikas skatuves pieteica aizvadītā gada sākumā, bet 2021. gada jūlijā iznāca mākslinieces debijas albums “Shapeshifter”, kurā dzirdami arī tādi zināmi mūziķi kā Latvijas hip hop leģenda reperis Kurts un dziedātāja Diona Liepiņa.