Balanas noslēdz rezidenci koncertzālē “Cēsis” ar Ziemassvētku koncertu

 
©Publicitātes foto

Ziemassvētku priekšvakarā, 23. decembrī, Koncertzālē “Cēsis” gaidāms skaistām melodijām un muzikāliem pārsteigumiem bagāts koncerts kopā ar koncertzāles šī gada rezidences māksliniekiem – Kristīni, Margaritu un Robertu Balanas.

Balanas ģimenes koncertā klausītāji varēs dzirdēt svītu no Pētera Čaikovska baleta “Riekstkodis”, Vivaldi, Sibēliusa un Ravēla skaņdarbus, kā arī “Sigur Rós” un “Pink Floyd” dziesmu aranžijas elektriskajai vijolei. Jāatgādina, ka Roberts Balanas guvis atpazīstamību arī ar paša veidotu populārās un rokmūzikas hitu pārlikumiem vijolei. Pagājušā gada vasarā medijus pāršalca ziņa, ka arī Eltons Džons novērtējis jaunā mūziķa veikumu, aranžējot viņa dziesmu “I’m Stil Standing”.

Ziemassvētku priekšvakaram radītās koncertprogrammas autori ir vijolnieki Kristīne un Roberts Balanas un čelliste Margarita Balanas. Jaunie un uz pasaules lielajām skatuvēm savu vārdu jau apliecinājušie mūziķi šogad bija Koncertzāles “Cēsis” rezidences mākslinieki, un ar Ziemassvētku koncertu rezidence tiek noslēgta. Kā atzīst paši mūziķi, šis viņiem ir bijis ļoti piepildīts un krāšņs gads Koncertzālē “Cēsis”, un viņi ar gandarījumu atskatās uz gada ieskaņā aizvadīto tiešraides koncertu kopā ar “Sinfonietta Rīga” un diriģentu Benu Palmeru, kā arī LTV un Latvijas Radio translēto Pētera Vaska 75. jubilejas koncertu kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts akadēmisko kori “Latvija”. Vēl - Starptautiskajā festivālā “Čello Cēsis” izskanēja divas Margaritas oriģinālprogrammas.

“Ir pagājis vēl viens veiksmīgs mūziķu rezidences gads un tūlīt pat tas noslēgsies ar “Trīs Balanas” Ziemassvētku koncertu. Rezidences mērķis bija sniegt koncertskatuvi šiem talantīgajiem un daudzpusīgajiem Balanas ģimenes mūziķiem, kopīgi realizēt viņu radošās idejas. Izskanējušas vairākas unikālas koncertprogrammas - pašu mūziķu izmeklētas un veidotas. Plānojot rezidences koncertprogrammas, Kristīnei, Margaritai un Robertam izveidojās vairākas jaunas un veiksmīgas sadarbības gan ar Latvijas, gan Eiropas mūziķiem. “Trīs Balanas” rezidences gads Cēsu koncertzālē spilgti nodemonstrēja mūsu Latvijas izpildītājmākslas nākotni, pēctecību, perspektīvu, un mūsu jaunās paaudzes mūziķu spēju akumulēt pasaulē gūtās pieredzes, radot jaunas un vērienīgas muzikālās ieceres. Gandarījums, ka esam snieguši savu ieguldījumu, atbalstot un veicinot Latvijas jauno mūziķu izaugsmes iespējas un iniciatīvas,” tā koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska.