Tiešsaistē iespējams vērot bezmaksas Lieldienu koncertus no Mazās Ģildes

 
©Publicitātes foto

Lielajā Piektdienā plkst. 19.00 tiešraidē no RKTMC “Mazā Ģilde” būs iespēja dzirdēt garīgās mūzikas koncertu “Kyrie, eleison”, kurā piedalīsies Latvijas pareizticīgās baznīcas koris “Logos”  Joana Šēnroka vadībā.

Plašu atzinību guvušais profesionālo mūziķu kolektīvs Lielās Piektdienas koncerta programmā iekļāvis spilgtākos pareizticīgo baznīcas mūzikas opusus, liturģiskos dziedājumus, kā arī tādu mūsdienu komponistu kā Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Andra Sējāna u.c. garīgos sacerējumus ar Bībeles tekstu vai par Bībeles tēmu.

Savukārt, 4. aprīlī plkst. 19.00 tiešraidē no RKTMC “Mazā Ģilde” senās mūzikas interesenti ir aicināti izbaudīt Pirmo Lieldienu koncertu “Salve Regina, Caeli”, ko atskaņos daudzsološie soprāni Ieva Pļaviņa un Anete Viļuma, kā arī baroka orķestra Collegium Musicum Riga mūziķi - vijolnieces Agnese Kanniņa un Laura Šarova, altiste Liene Martinsone un čelliste Māra Botmane diriģenta Māra Kupča vadībā.

Koncerts piedāvā muzikāli aizceļot uz baroka laiku un dzirdēt reti atskaņotus 17./18. gadsimta itāļu komponistu darbus, kas veltīti Jaunavai Marijai - Alesandro Skarlati Salve Regina, Frančesko Antonio Valoti Regina Caeli un Džovanni Batista Pergolēzi Salve Regina. Programmu papildinās ievērojamā 17. gadsimta vācu komponista Heinriha Šica dueti no krājuma “Mazi garīgie koncerti”, iespējams visu laiku zināmākais Heinriha Ignaca Franča fon Bībera skaņdarbs - Pasakalja vijolei solo no cikla “Rožukroņa sonātes”, kā arī mūsu pašu, 17. gadsimta Latvijas teritorijas komponista Johana Fišera madrigāls “Paliec ar mums, Kungs Jēzu Kristu” (Bleib bey uns Herr Jesu Christ).

Koncertu bezmaksas tiešraide www.mazagilde.lv un www.facebook.com/MazaGilde.

Koncertus organizē RKTMC “Mazā Ģilde” sadarbībā ar Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departamentu.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!