Arī šoruden skanēs tautasdziesmu programma Latvijai

 
©Publicitātes foto

Ar jaunu enerģiju šoruden “Producentu grupa “7” gatavo ikgadējo un par tradīciju jau kļuvušo Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu – tautasdziesmu programmu „Dieva dēli. Saules meitas”.

Koncertcikls "ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā" pastāv nu jau divpadsmit gadus, bet šī gada svētku koncerts pirmo reizi klausītājus sastaps 6. novembrī Ogres Kultūras centrā . „Izvēlētā tēma nav nejauša,” saka koncerta “Dieva dēli. Saules meitas” producents Aigars Dinsbergs. „Mūsu tautas neapzinātā spēka avots atrodams tieši tautas dziesmās, un šajā laikā spēks un ticība ir patiesi nepieciešami. Tautas tradīcijās Saules meitas un Dieva dēli ir gan iedvesmotāji, gan cilvēka neredzamie palīgi. Tāpēc šodien Saules meitas ienāk mūsu pasaules dzīvē un sadzīvē, lai kopā ar Dieva dēliem ļautu katram latvietim apzināties to laiku spēku, kas mīt mūsos, tautasdziesmu dvēselei atdzimt skatuves mūziķu sirdīs, lai kopā ar klausītāju sirdīm rezonētu lepnumā un pateicībā par mūsu tautu un valsti”.

Šajā koncertprogrammā uz vienas skatuves atkal tiksies publikas iemīļotie dziedātāji Kristīne Kārkle-Kalniņa, Andris Ērglis, Anmary (Linda Dinsberga), Dainis Skutelis un Antra Stafecka, kā arī aktieris Rihards Lepers. Līdzīgi kā pirms vairākiem gadiem tapušajā programmā „Manas tautas dziesmas”, arī šoreiz tautas melodijas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos radīs sava aroda lietpratēji Jānis Strazds un Kristīne Kārkle-Kalniņa. Jāatgādina, ka iepriekšējos gados šī cikla ietvaros tapušas programmas "Mana dziesma Latvijai", "Latviešu kino un teātra zelta dziesmas", "Brīvās Latvijas dziesmas", "Manas tautas dziesmas", „Manai Dzimtenei”, „Es savai Tēvzemei”, „Manas tautas likteņdziesmas”, „Dod, Dieviņi” , „Pūt, vējiņi” un “Sirdspuksti”.

Svētku koncerta „Dieva dēli. Saules Meitas” atklāšanai Ogres kultūras centrā sekos koncerti Vidzemes koncertzālē “Cēsis” (8. novembrī), Latgales vēstniecībā “Gors” (12. novembrī), Valmieras kultūras centrā (13. novembrī), VEF Kultūras pilī (14. novembrī), Jelgavas kultūras namā (15. novembrī), Aizkraukles kultūras namā (16. novembrī), Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē (17. novembrī), Tukuma kultūras namā (19. novembrī), Ādažu kultūras centrā (20. novembrī), Krustpils kultūras namā (21. novembrī) un Alūksnes kultūras centrā (22. novembrī).