Jolanta Strikaite-Lapiņa: Jebkuri svētki, kas uz mirkli apstādina laiku, ir jauki

 
VISS REIZĒ. Operdziedātājai Jolantai Strikaitei-Lapiņai šis ir ļoti intensīva darba laiks un, kā viņa pati saka, atkal viss ir sakritis vienā mazā periodā. Ceturtdien viņas dzidrais soprāns skanēs krāšņā Latvijas Operetes fonda rīkotā mūzikas un dejas izrādē Skrien piparmētras gaisā ©Foto no Jolantas STRIKAITES-LAPIŅAS personiskā arhīva

«Jebkuri svētki, kas uz mirkli apstādina laiku un liek mums kļūt atvērtākiem un smaidīgākiem, ir jauki,» saka operdziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns). Ceturtdien, Valentīndienas vakarā, viņa būs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur Ziedoņa zālē gaidāma krāšņa mūzikas un dejas izrāde Skrien piparmētras gaisā.

Šīs programmas pirmizrāde - ar nosaukumu Lai sasaucamies, lai dziedam!, kas tika veltīta Latvijas simtgadei un ietver latviešu komponistu Elgas Īgenbergas, Imanta Kalniņa, Ivara Vīgnera, Induļa Kalniņa, Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Mārtiņa Brauna un Aleksandra Kublinska dziesmas - izskanēja jau 2018. gada 25. martā VEF Kultūras pilī un 25. aprīlī Liepājas teātrī. Šīs dziesmas izgaismo visu muzikālā teātra žanrisko spektru - tas ir operetes, mūziklu, kino un teātra muzikālais repertuārs Operetes orķestra ansambļa izpildījumā. Diriģents - Guntars Bernāts.

Skrien piparmētras gaisā ir šīs programmas jaunā versija, un tās pamatideju iemieso tonizējošais piparmētras svaigums, kas dažādās dzīves situācijās gan spirdzina, gan nomierina. Režisors Valdis Lūriņš, horeogrāfs - Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece un scenogrāfe - Elīna Milta-Niedrāja, instrumentāciju autors - Jānis Kaijaks seniors, producente - Agija Ozoliņa-Kozlovska. Solisti: Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns), Marlēna Keine (soprāns), Nauris Indzeris (baritons) un Emīls Kivlenieks (tenors). Dejotāji: Egija Abaroviča un Reinis Rešetins.

Pirms koncerta, no pulksten 18.30, Pure Chocolate apmeklētājus lutinās ar šokolādes meistarklasi un kādu saldu gardumu. Jo svētki - Visu mīlētāju diena.

«Es neesmu šo svētku kritizētāja, jo uzskatu, ka jebkuri svētki, kas cilvēkiem ikdienā ienes prieku un liek mums atvērt savas sirdis un domāt pozitīvi, ir skaisti. Un man ļoti patīk, ka vīrs šajā dienā mani vienmēr iepriecina ar maniem mīļākajiem ziediem,» atzīst operdziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa. Viņai šis ir ļoti intensīva darba laiks un, kā viņa pati saka, atkal viss ir sakritis vienā mazā periodā. Tas ir Starptautiskais saksofonmūzikas festivāls Saxophonia, kur 22. februārī Sv. Jāņa baznīcā operdziedātāja dziedās programmā Saxophonia. Lūsēna, Zaļupes, Mences pirmatskaņojumi un 12 saksofoni. Tā ir Paminas loma V. A. Mocarta operā Mazā burvju flauta, kuras tuvākā izrāde ir 24. februārī. Tā ir jaunās grāfienes Stasijas loma Operetes teātra jauniestudējumā Silva. Čardaša karaliene, kuras pirmizrāde Jura Joneļa režijā plānota 26. februārī VEF Kultūras pilī. Brīnišķīga sadarbība ir arī ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) un diriģentu Aināru Rubiķi, kas vainagosies ar koncertu LNSO un Ainārs Rubiķis 15. martā Lielajā ģildē. Savukārt kopā ar ērģelnieci Ilzi Reini un trompetistu Jāni Porieti viņa gatavo programmu ar J. G. Mīteļa, J. S. Baha, G. F. Hendeļa un G. F. Tēlemaņa skaņdarbiem, kas ciklā Brīvdienu mūzika gaidāms 24. martā Dzintaru koncertzālē un pēc tam vēl citās vietās.

«Kad mājās mēģinu dialogus, dziedu, meitiņa skatās uz mani un nesaprot, ko es daru. Es, protams, viņai stāstu, bet viņai nepatīk tādas manas izpausmes. Kad dziedu Baha programmu, viņa saka: «Mammīt, nedziedi.» Un tad es viņai prasu: «Tev Bahs nepatīk?...» Jo, kad dziedu viņas repertuāru, piemēram, par lācīšiem, tas viņai patīk. Bet nu skaidrs, ka mājās nodoties mēģināšanai nav iespējams,» mīļi stāsta divus gadus vecās Lotes mamma. «Šobrīd daudz sanāk būt prom, auklītei ir darbs uz pilnu slodzi. Bet mēs ģimenē esam vienojušies, ka februāris un marts man būs sarežģītāks, bet pēc tam es to mēģināšu kompensēt. Jau tagad esmu ievērojusi, ka, ejot mājās, es sāku iet divreiz ātrāk - jo tik ļoti man gribas tur būt.»