Ar Rīgas Operas festivāla Galā koncertu noslēgsies LNOB sezona
 
©Publicitātes foto

Krāšņu un izteiksmīgu punktu 2017./2018. sezonai Latvijas Nacionālā opera 17. jūnijā pieliks ar Rīgas Operas festivāla Galā koncertu, kurā piedalīsies izcili, pasaules atzinību guvuši solisti. Pie diriģenta pults stāsies Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, kā arī Andris Veismanis un Normunds Vaicis. Koncerta režisore – Elita Bukovska, scenogrāfs – Andris Freibergs. Koncerta tiešraidi piedāvās Latvijas Radio 3.

Latviešu soprāna Maijas Kovaļevskas spožā starptautiskā karjera sākās 2006. gadā pēc uzvaras Plasido Domingo rīkotajā konkursā “Operalia”. Maija Kovaļevska dziedājusi Metropolitēna operā Ņujorkā, Karaliskajā Koventgārdena operā, Vīnes Valsts operā, Drēzdenes Zempera operā, Milānas Teatro alla Scala, Zalcburgas festivālā, Sidnejas operā un citviet. Dalība Rīgas Operas festivāla 2018 Galā koncertā šosezon ir vienīgā dziedātājas uzstāšanās Latvijas Nacionālajā operā.

Dalība Rīgas Operas festivāla 2018 Galā koncertā šosezon ir vienīgā dziedātājas uzstāšanās Latvijas Nacionālajā operā.

Maincas Nacionālā teātra soliste, soprāns Vida Miknevičūte mūsu opernamā dziedājusi Elizabetes lomu operā “Tanheizers” un Margarētas lomu operā “Fausts”. Nākamā tikšanās ar mūsu skatītājiem jau pavisam drīz - no 28. septembra Zentas lomā Vāgnera operas “Klīstošais holandietis” jauniestudējumā. Nākamajā sezonā notiks arī dziedātājas debija Berlīnes Valsts operā.

Latvijas Nacionālās operas soliste, soprāns Inga Šļubovska-Kancēviča ir viena no šobrīd vadošajām operu un koncertu dziedātājām Latvijā, ko apliecina gan Latvijā, gan ārpus tās robežām gūtie panākumi konkursos. Šosezon dziedātājas plašo repertuāru spoži papildināja Annas loma operā “Izvirtības hronika” un Norīnas loma operā “Dons Paskvāle”.

Daudzu starptautisku konkursu laureāte, mecosoprāns Oļesja Petrova pēdējos gados bieži uzstājas Metropolitēna operā Ņujorkā. Nākamsezon viņa tur dziedās Ulrikas lomu operā “Masku balle” un Amnerisas lomu operā “Aīda” kopā ar Aleksandru Antoņenko. Latvijas Nacionālajā operā Oļesja Petrova dziedājusi Azučenas lomu operā “Trubadūrs” un Amnerisas lomu operā “Aīda”, kā arī piedalījusies vairākos Galā koncertos.

Pāvels Černohs ir viens no savas paaudzes vadošajiem tenoriem, un to pēdējo sezonu laikā spilgti apliecina viņa debijas vairākos pasaules vadošajos opernamos. Dziedātāja nākotnes plānos ir lomas Bregencas festivālā, Bavārijas Valsts operā, Parīzes Nacionālajā operā, Karaliskajā Koventgārdena operā Londonā, Hamburgas Valsts operā un Amsterdamas operā. Latvijas Nacionālajā operā dziedājis tādas lomas kā Ļenskis “Jevgeņijā Oņeginā”, Princis “Nārā”, Alfrēds “Traviatā” un citas.

Tenors Levijs Sekgapane ir prestižā konkursa Operalia 2017 laureāts, viņš plūcis laurus arī nozīmīgajā Belvederes vokālistu konkursā, Monseratas Kavaljē konkursā Spānijā un citos. Levijs Sekgapane dzied Parīzes Nacionālajā operā, Hamburgas Valsts operā, Berlīnes Vācu operā, Liceu operā Barselonā, Bavārijas Valsts operā, Keiptaunas operā dzimtajā Dienvidāfrikā un citur. Rīgas Operas festivāla Galā koncertā notiks mākslinieka pirmā uzstāšanās Latvijā.

Berlīnes Komiskās operas solists, tenors Tansels Akzeibeks šosezon dzied arī Drēzdenes Zempera operā, Briseles La Monnaie, Baireitas festivālā, Grācas operā, Seulas Mākslas centrā. Latvijas Nacionālajā operā Tansels Akzeibeks interpretējis grāfa Almavivas lomu operā “Seviljas bārddzinis” un Ernesto lomu šīs sezonas jaunākajā iestudējumā - operā “Dons Paskvāle”.

Manheimas Nacionālā teātra solista, tenora Iraklija Kahidzes repertuārā ir vadošās tenora lomas. Viņš dziedājis Aviņonas festivālā, Marseļas un Tulūzas opernamos, bijis Tbilisi un Batumi operu solists. Latvijas Nacionālās operas skatītāji Iraklija Kahidzes sniegumam uzgavilēja Vecgada koncertos pagājušā gada nogalē.

Igors Golovatenko ir Maskavas Lielā teātra vadošais baritons, kas dzied arī daudzos citos izcilos opernamos pasaulē. Nākamsezon viņš debitēs Metropolitēna operā, uzstāsies Zalcburgas festivālā, Karaliskajā Koventgārdena operā, Bavārijas operā, Drēzdenes Zempera operā un citviet. Latvijas Nacionālās operas skatītāji viņu iepazinuši kā spožu di Lunas lomas interpretu operā “Trubadūrs”.

Basbaritons Rihards Mačanovskis ir viens no vadošajiem Latvijas Nacionālās operas solistiem. Mākslinieks uzstājas gan Latvijā, gan ārpus tās robežām, un viņa izcilais sniegums novērtēts ar vairākām balvām. Šosezon Rihards Mačanovskis pārliecinoši papildinājis savu repertuāru ar vadošajām lomām visos trīs LNO jauniestudējumos: Jakubovski operā “Turaidas Roze”, Niku Šedovu operā “Izvirtības hronika” un titullomu operā “Dons Paskvāle”.

Rīgas Operas festivāla atbalstītājs ir Rīgas dome.

Biļetes var iegādāties LNO un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/62434