Špicberga un Daņiļēvičs Latvijai dāvina skaisto "Suitu lūgsnu"

© Ekrānšāviņš no video

Latvijas valsts 99. dzimšanas dienas priekšvakarā dziedātāja Aleksandra Špicberga un horeogrāfs Agris Daņiļēvičs dāvina jau savu trešo videostāstu Latvijai. Šoreiz tā ir suitu novadā pierakstītā latviešu tautas dziesma: „Lūdzu Dievu, lūdzu Laimi" Kārļa Auzāna apdarē.

Videostāsta autori uzsver un aicina atgriezties pie pamatvērtībām, kas veido ikviena cilvēka individuālo laimīgas dzīves pamatu - gudrs padoms, stiprs līdzcilvēks, veselība.

Video uzņemts Lejaskurzemē, netālu no kultūrvēsturiskā suitu novada robežas, kur pati daba ir radījusi brīnišķīgu stāsta ietvaru: vēju un jūras viļņu veidotu unikālu stāvkrastu, bet majestātiska dižvīksna šūpo augstas koka šūpoles. Par paaudzēs krāto tautas dzīvesziņu atgādina folkloras kopas „Suitu sievas" vadītāja Ilga Leimane.

Aleksandrai un Agrim videostāstu veidošana Latvijai dzimšanas dienā ir kļuvusi par skaistu tradīciju: „Visa pamatā ir prieks. Mums ir prieks meklēt idejas, atkal satikt domubiedrus un iepazīt jaunus. Mūs vieno mīlestība pret Latviju, mūziku, mākslu. Mēs gribam savā priekā un mīlestībā dalīties ar citiem. Tas ir mūsu veids, kā darīt Latviju stiprāku - stāstot pasaulei par tās skaistumu un cilvēkiem", saka Aleksandra.

Video režisors un projekta dvēsele ir horeogrāfs Agris Daņiļevičs: „Prieks, ka jau trešo gadu pēc kārtas ir iespēja sadarboties ar manu Dzirnu dejotāju un brīnišķīgas neikdienišķas balss īpašnieci Aleksandru. Laiks, kuru izvēlamies mūsu kopdarba publicēšanai, nav nejaušība. Tā ir mūsu dāvana Latvijai. Caur to, mēs šajā jaukajā darbā ierautie, vēlamies pateikt, cik ļoti mīlam savu dzimteni. Un, ka šī mīlestība nekad nezudīs, jo nākamie, kas nāks aiz mums, mīlēs tāpat un nevienam Latviju neatdos."

Skaņu celiņa tapšanā piedalījušies Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas audzēkņi Artis Boriss, Dagnis Roziņš, Reinis Zariņš un skaņu režisors Edijs Gņedovskis.

Video radošā komanda: operatori Dāvis Doršs un Edgars Jākobsons, tērpu māksliniece Inese Gibeiko, rotu dizaina studija „Crown me" un producente Māra Špicberga.

Kultūra

Helsinkos, galerijā “Kuvitus”, atklāta Latvijā dzimušās mākslinieces Ivandas Jansones, kura kopš 2008. gada dzīvo Somijā, personālizstāde “Oda rokām”. Melnbaltā grafikā veidotie darbi ikvienam interesentam būs apskatāmi līdz 30. jūnijam.