Izcilā diriģenta un komponista Jāņa Kaijaka 85 gadu jubilejai veltīts operešu mūzikas koncerts

© Publicitātes foto

26.decembrī plkst.17 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks izcilā pedagoga, diriģenta un komponista Jāņa Kaijaka (dzimis 1931.gada 20.decembrī) 85 gadu jubilejai veltīts koncerts ar paša maestro piedalīšanos.

Kā tilts no brieduma uz jaunību, no pieredzes uz izaicinājumu, simbolizējot Latvijas operetes jauneklīgumu, koncertā piedalīsies jaunie solisti, kas šobrīd spodrina operetes vārdu: soprāns Laura Purena (konkursa „Ineses Galantes talanti” laureāte), soprāns Anastasija Vorobjova (Latvijas Mūzikas akadēmijas studente), mecosoprāns Helēna Sorokina, kura dzīvo un profesionālo izglītību apgūst operetes šūpulī Austrijā, publikas iemīļotais baritons, Latvijas operetes fonda solists Nauris Indzeris. Jubilejas koncertā piedalīsies arī īpašie viesi: LNO soliste Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns), kas pirmo skatuves pieredzi guvusi tieši maestro Jāņa Kaijaka iestudētajās un diriģētajās operetēs, un tenors Kārlis Rūtentāls, kuru skatītāji atceras kā spilgtu Tonija lomas atveidotāju partnerībā ar Ingu Šļubovsku-Kancēviču Imres Kalmana operetē „Cirka princese”. Programmā iekļauti populāri J. Štrausa, F. Šūberta operešu fragmenti, fragmenti no maestro iestudētās I. Kalmana operetes „Cirka princese”, gan arī R. Štolca, P.Abrahama operešu ārijas, dueti un trio.

Koncertā piedalīsies arī operetes dejotāji un orķestris maestro skolnieka un diriģēšanas skolas turpinātāja Guntara Bernāta vadībā, atsevišķos koncerta numuros koncerta vadības „grožus” nododot vecmeistaram Jānim Kaijakam. Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Atgādināsim, ka Jānis Kaijaks ir „Lielās Mūzikas balvas” laureāts un ievērojama personība Rīgas un Latvijas kultūras dzīvē. Viņš ilgus gadus - no 1974. līdz 1992.gadam - bija Rīgas Operetes teātra mākslinieciskais vadītājs, tajā īpaši izkopjot Vīnes operetes stilu, ar savu darbību ierindodams Rīgas operetes teātri starp labākajiem - pirmajā trijniekā toreizējā Padomju savienībā.

Šobrīd, daloties pieredzē un sniedzot padomus, kā arī, būdams Latvijas Operetes fonda valdes loceklis un jaundibinātās biedrības „Operetes un muzikālā teātra biedrība” dibinātājs, Jānis Kaijaks sekmē operetes žanra atdzimšanu un attīstību Latvijā.

Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasē un internetā: www.bilesuparadize.lv.

Sekojiet informācijai:

Latvijas Operetes fonda mājas lapā www.operetesfonds.lv;

sociālajos tīklos Facebook.com/LatvijasOperetesFonds un Draugiem.lv/ LatvijasOperetesFonds

Latvijas operetes fonds, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Rīgā operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu un orķestri. Operetes teātra izrādes Balle Savojā, Jautrā atraitne un Paukojam un šmaukojam varat noskatīties Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”.

Kultūra

Helsinkos, galerijā “Kuvitus”, atklāta Latvijā dzimušās mākslinieces Ivandas Jansones, kura kopš 2008. gada dzīvo Somijā, personālizstāde “Oda rokām”. Melnbaltā grafikā veidotie darbi ikvienam interesentam būs apskatāmi līdz 30. jūnijam.