Baha festivāla noslēgumā baroka orķestris "Arte dei Suonatori" ar klavesīnu solo

© Publicitātes foto

Lieliskais poļu baroka orķestris „Arte dei Suonatori” un divu klavesīnu solo - Marcins Švjontkevičs un Aina Kalnciema – koncertā 13.decembrī plkst 19.00 Mazajā ģildē ar dižā meistara J.S.Baha un viņa mācekļu skaņdarbiem noslēgs 16. Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu.

Orķestri „Arte dei Suonatori” Polijas pilsētā Poznaņā 1993. gadā nodibināja vijolnieki Eva un Aureliušs Golinski (Ewa, Aureliusz Golinski), sapulcējot vistalantīgākos jaunos poļu māksliniekus, kas spēlē senos instrumentus. Orķestra kodolu sākumā veidoja poļu tautības stīgu un basso continuo mūziķi, bet laikam ritot, orķestris ir kļuvis internacionālāks, un tajā regulāri spēlē mākslinieki no Vācijas, Anglijas, Holandes, Francijas, Īrijas un citām valstīm. Kopš 1998. gada orķestris rosinājis plašu senās mūzikas koncertu sēriju, kas strauji pārauga visā Polijā populārā festivālā „Senā mūzika - Persona Grata”. „Arte dei Suonatori” ir piedalījies arī vairāku citu festivālu radīšanā un organizēšanā.

Orķestris regulāri sadarbojas ar izciliem solistiem un diriģentiem no visas pasaules, ar kuriem kopā ierakstīti albumi. Daudzi orķestra ieraksti ieguvuši prestižas balvas: Diapason d’Or, Choc du Monde de la Musique, Luister 10, 10 de Repertoire, Classics Today, Classic CD, bet disks ar Vivaldi „La Stravaganza” kopā ar solisti Rachel Podger izcīnīja Gramophone balvu Baroquie disc of the year 2003.

Marcins Švjontkevičs (Marcin Świątkiewicz) ir viens no Polijas atzītākajiem klavesīnistiem, kurš īpašu ievērību guvis ar basso continuo formas izpildījumu. Viņš ir daudzpusīgs mūziķis ar interesi par vēsturisko taustiņinstrumentu spēli, improvizāciju, kompozīciju un pedagoga darbu. Kā solo mākslinieks, kamermūziķis vai orķestra vadītājs M. Švjontkevičs uzstājies Eiropā, Āzijā un Amerikā kopā ar orķestriem Brecon Baroque, Divino Sospiro (Enrico Onofri), Capella Cracoviensis, Arte dei Suonatori, {OH!} Orkiestra Historyczna un citiem.

Programmā "J.S. Bahs - dižais meistars un viņa mācekļi” dzirdēsim J. S. Baha un viņa dēlu J. H. F. Baha, V. F. Baha, kā arī dižā meistara pēdējā mācekļa, Rīgā dzīvojušā J. G. Mītela skaņdarbus.

Biļetes uz 16. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla koncertiem pieejamas „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Festivālu atbalsta Latvijas Gāze, KKF, Live Riga, Rīgas dome, Polijas Kultūras ministrija, Polijas vēstniecība, Avalon Hotel, ziedu salons Linda. Informē TVNet, Rīgas laiks, IR, Lilit, Mediju nams, Mūzikas Saule, Figaro, Taka, Mistērija, www.kulturasvestis.lv, Вести Неделя, LR3, LR1.

Kultūra

Uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves 18. janvārī Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas „Zelta Mikrofons 2025” ceremonijā balvas „Par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā” saņems televīzijas režisore Svetlana Rudzīte un festivāla „Bildes” rīkotāja Tija Auziņa.

Svarīgākais