Noskaidrots, kā varētu latviskot Helovīna svētku nosaukumu

© Scanpix

Modes un izklaides centra Rīga Plaza veiktajā aptaujā par māņticību noskaidrots, ka trīs populārākās māņticības ir – spoguļa saplēšana, pieklauvēšana pie koka un 13. datuma iekrišana piektdienā. 56% respondentu atzinuši, ka viņu mājās Helovīna svētku vakarā būs pieejami saldumi, ar ko pacienāt svētku svinētājus.

Atbildot uz aptaujas jautājumu par to, kāds nosaukums varētu būt Helovīnam latviešu valodā, vairāk kā 32% respondentu norādīja atbildi - ķirbju grebelis, bet 26% atbildi - modernās ķekatas. Cilvēki nebūs gatavi riskēt ar savu darbu māņticības dēļ - 72% respondentu atzīst, ja viņu pirmā darba diena iekristu 13. datumā, piektdienā, viņi uz darbu ietu, un visticamāk šo sakritību pat nepamanītu, tikai 25% norāda, ka šo sakritību pamanītu un pie tā piedomātu. Gadījumā, ja cilvēkiem būtu jāizvēlas baisākais Helovīna tērps, 67% norāda, ka tas būtu miroņa tēls, bet, izvēloties savam stilam atbilstošāko tērpu, 38% norāda, ka tas būtu seksīgās fejas tērps, 28% respondentu izvēlētos hipsterīga vampīra tērpu, bet 18% Helovīna svinībām izvēlētos tradicionālas lietas - uzvalku un vakarkleitu.

Kultūra

Uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves 18. janvārī Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas „Zelta Mikrofons 2025” ceremonijā balvas „Par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā” saņems televīzijas režisore Svetlana Rudzīte un festivāla „Bildes” rīkotāja Tija Auziņa.

Svarīgākais