Otrdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Lasi ērtāk format_size

Mums rūp Jūsu viedoklis

Vai Latvijas tiesībsargājošās iestādes uzdrošināsies uzsākt izmeklēt notiekošo VID?

Balso:

Jūsu viedoklis ir ļoti svarīgs. Tas var būt un tam jābūt izšķirošam amatpersonām pieņemot lēmumus. Viņu lēmumi ietekmē mūs, mūsu valsts labklājību, tās attīstību.
Ar jūsu un visu mūsu viedokli mēs likumdevējiem un izpildvarai ik mirkli atgādinām, ka viņi ir deleģēti no tautas. Varas lēmumiem jābūt saskaņā ar iedzīvotāju gribu un vērtībām, nevis balstītiem uz slēpto politisko norunu nosacījumiem.

Vairākus mēnešus meklējam atbildes uz jautājumu vai patiesi Valsts ieņēmumu dienestā (VID) darbojas “pasūtījumu galds” kur var sarunāt VID auditu, kriminālprocesu, to izbeigšanu, vai cita veida ar VID sasaistītas nepatikšanas. Ik pa laikam uz šāda “pasūtījumu galda” esamību publiski norāda gan uzņēmēji, gan arī bijušie VID darbinieki.
Vairāku mēnešu garumā mēģinām rast arī atbildes, kādēļ tiesībsargājošās institūcijas kūtri reaģē vai, precīzāk, praktiski nereaģē uz publiski paustajiem izteikumiem par VID?
Likums tiesībsargājošajām institūcijām paģērē pārbaudīt ziņas vai faktus, ja tie vedina domāt, ka notiek likuma pārkāpumi. Piemēram, Prokuratūras likums skaidrā tekstā uzliek prokuratūrai un prokuroriem pienākumu uzraudzīt likuma ievērošanu.
Šajā likumā, cita starpā, teikts: “Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu šajā likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā. ... Prokurors lēmumus pieņem patstāvīgi un vienpersoniski, pamatojoties uz savu pārliecību un likumiem, ievērojot personu vienlīdzību likuma un tiesas priekšā, nevainīguma prezumpciju, patiesību un likumību. ... Prokurors savā darbībā ir neatkarīgs no citu valsts varu un pārvaldi realizējošo institūciju vai amatpersonu ietekmes un pakļaujas tikai likumam”.
Pirms vairākiem gadiem Neatkarīgā plaši aprakstīja, ka, ja politiskai elitei ļoti vajag kādu apsūdzēt, prokurori pratināšanas gatavi veikt ne tikai savos kabinetos vai specializētajās pratināšanas telpās, bet arī restorānos, viesnīcās un pat Latvijas vēstniecībās ārvalstīs.
Liels jautājums - kādi gan spēki šobrīd traucē to visu aši atkārtot, lai sabiedrība gūtu pārliecību, ka ar VID viss ir kārtībā un tādējādi beidzot noņemt no iestādes šaubu ēnu?

close
Rezultāti

arrow_downwardSaistītais saturs

Vakar arī Finanšu ministrija (FM) beidzot atbildēja jeb, precīzāk, neatbildēja uz virkni “Neatkarīgās” jautājumu par augsta līmeņa bijušās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējā drošības dienesta darbinieces Gitas Plaudes iesniegumu par sistēmiskas korupcijas pastāvēšanu VID vadībā. FM savā atbildē, līdzīgi kā citas iepriekš aptaujātās institūcijas, atrada atrunas atsevišķos likumu pantos, lai savu vērtējumu par šo iesniegumu, kā arī par VID kopumā notiekošo nesniegtu.
5:30 Rolands Pētersons
2022. gadā Valsts ieņēmumu dienests (VID) saņēmis ziņas no 2050 bankām 80 pasaules valstīs, kurās 82 88 fiziskas un juridiskas personas no Latvijas atvērušas 154 272 kontus.
23.mar Arnis Kluinis
Pētot, kāpēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku iesniegumi par iespējamo augsta līmeņa korupcijas sistēmas pastāvēšanu VID vadībā pazūd un nenonāk līdz politiski atbildīgo amatpersonu galdam, “Neatkarīgā” atdūrās pret likumu, kuram teorētiski vajadzētu tieši veicināt nelikumību atklāšanu un izskaušanu valsts institūcijās.
23.mar Rolands Pētersons
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde martā Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret četrām personām par skaistumkopšanas nozares uzņēmumā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksu ievērojamā apmērā, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tādējādi nodarot būtisku kaitējumu valsts budžetam.
21.mar Portāls nra.lv
Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā 20.martā kādai nu jau bijušajai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonai par sistemātisku nelikumīgu informācijas iegūšanu piespriedusi nosacītu cietumsodu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
21.mar Ziņu aģentūra LETA
Koalīcijas partijas ir vienojušās atcelt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumu pašnodarbinātajiem, šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes sacīja Saeimas deputāts Artūrs Butāns (NA) un "Apvienotā saraksta" (AS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.
20.mar Ziņu aģentūra LETA
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess par nelegālu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā.
20.mar Portāls nra.lv
Arī Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieks Normunds Mežviets uzsver: atbildīgais par valsts noslēpuma sargāšanu iestādē ir tās vadītājs, konkrētajā gadījumā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Iepriekš līdzīgu atbildi “Neatkarīgajai” sniedza Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris.
20.mar Māris Krautmanis
Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā pirmdien, 20.martā, rakstveida procesā skatīs lietu, kurā plānots apstiprināt vienošanos par soda apmēru starp prokuroru un apsūdzēto - kādu nu jau bijušo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonu - par sistemātisku nelikumīgu informācijas iegūšanu no sev pieejamām datu bāzēm.
19.mar Ziņu aģentūra LETA
Valsts ieņēmumu dienests daļai iedzīvotāju nepareizi aprēķinājis iedzīvotāju ienākuma nodokli par 2022. gadu. Līdz ar to, autoratlīdzības saņēmējiem marta sākumā konstatētais nodokļu parāds par 2022. gadu var pārvērsties par pārmaksu.
19.mar tautaruna.lv