Nacionālā opera vasarā

Augusta sākumā durvis skatītājiem vērs Latvijas Nacionālā opera (LNO), piedāvājot vasaras izrāžu sēriju, kurā turklāt notiks vairākas nozīmīgas debijas.

No 4. līdz 15. augustam LNO būs iespēja noskatīties operas Karmena, Traviata, Nabuko, Mīlas dzēriens un Triptihs (Apmetnis, Māsa Andželika un Džanni Skiki), kā arī baletus – Žizele, Gulbju ezers, Apburtā princese un Anna Kareņina.

4. augustā Žorža Bizē operā Karmena LNO debitēs gan kanādiešu un franču izcelsmes mecosoprāns Nora Saruzjana (Karmena), gan Rafaels Sepe (Hozē), bet pie diriģenta pults stāsies Sanktpēterburgas Mihaila teātra galvenais diriģents Peters Faranecs.

6. augustā Džuzepes Verdi operā Traviata Dana Bramane pirmo reizi dziedās Violetas lomu, bet Raimonds Bramanis - Alfrēdo lomu.

15. augustā LNO jaunākajā iestudējumā – Džakomo Pučīni operā Triptihs – debijas piedzīvos Liene Kinča (Džordžeta un māsa Andželika), Andris Ludvigs (Luidži) un Inga Šļubovska (Laureta).

Taču t/c Galerija Centrs jau tagad ir apskatāma izstāde

Latvijas Nacionālās operas un baleta zvaigznes, kas ļauj iepazīties ar fotogrāfijās iemūžinātām laika liecībām par tiem talantiem, kas saistīti ar LNO. Tie ir: operasdziedātāji Aleksandrs Antoņenko, Inese Galante, Kristīne Opolais, Elīna Garanča, Maija Kovaļevska, Inga Kalna, Marina Rebeka, Egils Siliņš, Sonora Vaice, diriģents Andris Nelsons, viens no izcilākajiem pasaules diriģentiem Mariss Jansons, LNO direktors un režisors Andrejs Žagars, jaunais LNO baleta zvaigžņu duets Elza Leimane un Raimonds Martinovs. Līdzās šo mākslinieku fotogrāfijām izstādītas arī unikālas fotogrāfijas no LNO arhīva, kurās fiksēts viens no izcilākajiem 20. gadsimta baleta māksliniekiem Māris Liepa, mūsdienu dejas pasaules leģenda Mihails Barišņikovs un baleta pasaules leģenda Aleksandrs Godunovs.

Šī izstāde ir projekta Galerija Centrs – kultūras un mākslas vēstnieks 2010 pasākums, projekta mērķis ir iepazīstināt pilsētas viesus ar tām nacionālajām vērtībām, kas nes Latvijas vārdu pasaulē.

Izklaide

Kas gan būtu kino bez mūzikas? Protams, sava burvība ir arī mēmajam kino, taču skaņa piešķir mākslas darbam plašumu, aizkustina un ļauj skatītājiem dziļāk iegrimt stāstā, – no majestātiskām simfonijām līdz minimālistiskiem elektroniskajiem skaņdarbiem – katra muzikālā kompozīcija veido raibu emocionālo paleti, vēsta straumēšanas platforma “Disney+”.

Svarīgākais