Latvijā šogad aprīļa sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 808,252 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš un par 0,9% mazāk nekā gada sākumā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.
Tostarp parādi valsts pamatbudžetam 2026. gada 1. aprīlī bija 336,399 miljonu eiro apmērā, kas ir par 3,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš, parādi pašvaldību budžetiem veidoja 289,269 miljonus eiro, kas ir par 0,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš, bet sociālās apdrošināšanas iemaksu parādi bija 182,585 miljonu eiro apmērā, kas ir pieaugums par 0,3%.
Aktuālie parādi, kuriem tiek aprēķināta nokavējuma nauda, šogad 1. aprīlī veidoja 60,7% no kopējās parādu summas jeb 490,834 miljonus eiro.
Tāpat VID dati liecina, ka par nepiedzenamiem šogad 1. aprīlī bija atzīti parādi 2,292 miljonu eiro apmērā - šie parādi izveidojušies likvidējamiem uzņēmumiem līdz likvidācijas procedūras pabeigšanai.
Savukārt atbilstoši normatīviem par piedzenamiem šogad aprīļa sākumā bija atzīti parādi 488,542 miljonu eiro apmērā, tostarp par reāli piedzenamiem atzīti parādi 193,145 miljonu eiro apmērā, bet par reāli nepiedzenamiem - 295,397 miljonu eiro apmērā. No parādiem, kas atzīti par reāli nepiedzenamiem, par 295,341 miljonu eiro parādniekiem nav naudas līdzekļu un mantas, uz ko vērst piedziņu, savukārt piedziņas noilgums iestājies parādiem 55 800 eiro apmērā.
Atmaksas termiņa pagarinājumi šogad 1. aprīlī bija piešķirti parādiem kopumā 87,961 miljona eiro apmērā, kas ir par 33,1% vairāk nekā gada sākumā.
Savukārt apturēto parādu summa, kuriem pārtraukta nokavējuma naudas aprēķināšana, šogad aprīļa sākumā bija 229,458 miljoni eiro - šo summu veidoja par maksātnespējīgiem atzītu uzņēmumu parādi.
2026. gada 1. janvārī Latvijā kopējie nodokļu parādi bija 815,729 miljonu eiro apmērā.