"Neesmu iedziļinājies visās detaļās, bet saprotu, ka ir doma uzpasēt mazumtirgotājus, viņu cenas kontrolēt... Kurš to darīs? Tas nozīmē, ka ir atkal jārada institūcija vai esošajā institūcijā jāpieņem darbā kādi cilvēki, kuri valsts interesēs monitorēs cenas! Citiem vārdiem, ko tas nozīmē? Atkal radīt birokrātiju!” TV24 raidījumā "Kārtības rullis” komentēja tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, kurš kopā ar politologu, sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts” līdzdibinātāju Filipu Rajevski, sabiedrisko attiecību kompānijas "Titava laboratorija” vadītāju Danu Titavu un reklāmas speciālistu Ēriku Stendzenieku pārsprieda, kāda varētu būt Latvijas politika 2025. gadā.
Ar stāstu par Gata Šļūkas karikatūru Kaktiņa komentāru papildināja Ēriks Stendzenieks. "Karikatūrā viena līkne, kas gāja uz leju, bija "Iedzīvotāju skaits valstī”, otra, kas savukārt gāja uz augšu - "Ierēdņu skaits valstī”. Karikatūrists bija izrēķinājis arī gadu, kad šīs līknes satiksies un iedzīvotāju skaits būs vienāds ar ierēdņu skaitu.”
Runājot par pārtikas cenu samazinājuma plāniem, Stendzenieks izteikumos ir skarbs: "Mēs esam uzauguši plānveida ekonomikā. Amerikāņi kādreiz teica: redz, mēs varēsim ražot sviestu un raķetes, jūs tikai raķetes. Plānveida ekonomika nozīmē, ka zog pilnīgi visi - vai tas ir Latvijas balzams vai ķieģeļu rūpnīca.”
Uz raidījuma vadītāja Armanda Pučes jautājumu, vai šajā gadījumā ekonomikas ministra Viktora Valaiņa solījums samazināt pārtikas cenas ir blefs, Dans Titavs nosaka: "Nē, viņš neblefoja. Viņš piedāvāja lietu, ko nevar izdarīt, bet kas ir populāra. Dažus gadus tas izskanēs kā viņa karodziņš. Otrs tāds karodziņš ir Abu Meri - samazināt cenu zālēm. Nu forši. Bet jēgas tur nav nekādas.” Ekspertu viedokli noslēdz Filips Rajevskis: "Īstenībā birokratizēta sistēma rada monopolus. Tas ir normāli. Ja tu to mazo ražotāju, es atvainojos, drāz no rīta līdz vakaram, viņš nomirst. Un kurš tad konkurēs? Runa ir par brīvību šajā valstī. Birokrātija šo brīvību iznīcina.”