Valdība otrdien atlika likumprojekta skatīšanu vienlīdzīgas konkurences veicināšanai pārtikas preču mazumtirdzniecībā.
Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi grozījumus Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likumā. Likumprojekta mērķis ir veicināt godīgu tirdzniecības praksi un nodrošināt vienlīdzīgu konkurenci pārtikas preču mazumtirdzniecības tirgū.
Ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS) uzsvēra, ka ir jāpārskata regulējuma attiecināšana uz mazajiem veikaliem, jo reģionu mazajos veikalos plānotais regulējums "varētu nostrādāt pretēji un neveicināt pārtikas cenu mazināšanos".
Ražotāji norādījuši, ka vienlīdzība ar Latvijas mazumtirdzniecības precēm nav tāda, kāda tā ir Lietuvā, Igaunijā un citās valstīs.
Jau ziņots, ka Valainis atradis vairākus veidus, kā samazināt pārtikas cenas lielveikalos
Savukārt Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs publicējis apjomīgu rakstu par kafijas cenām Baltijā. Un laikam daudziem nekāds pārsteigums - viena no atziņām ir šāda: importētā maltā kafija un kafijas pupiņas Latvijā maksā par 10-40% dārgāk nekā Igaunijā.
Latvijas kafija ir dārgākā Eiropā. Kāpēc tas tā ir? Vai @EM_gov_lv @ViktorsValainis iniciatīvas spēs uzlabot situāciju? Te raksts, bet secinājumi – nākamajos tvītos https://t.co/lDVZ0ALtnZ (1/11) pic.twitter.com/yYJHDnHLZs
— Oļegs Krasnopjorovs (@OKrasnopjorov) January 8, 2025
Publicējam dažus no secinājumiem:
"Mani pārsteidza, ka identiska zīmola un iepakojuma maltā kafija Latvijā, Lietuvā un Igaunijā maksā visai atšķirīgi; turklāt parasti dārgākā cena novērota tieši Latvijā. Daži piemēri:
"Sistemātiski salīdzinot kafijas pupiņu cenas, skaidri redzams, ka Latvijā tās parasti maksā visdārgāk, Igaunijā - vislētāk. Piemēram, salīdzinot 47 kafijas pupiņu zīmolu pilnās cenas "Rimi" veikalos, redzam, ka 34 no tām visdārgāk maksā Latvijā."