Vai galvaspilsētā un reģionos būtu jāmaksā atšķirīgas algas?

© Dmitrijs Suļžics/MN

Dzīves dārdzība Rīgā un attālākās Latvijas vietās atšķiras. Taču tikko veikts pētījums liecina, ka tie darba devēji, kuri nodarbina cilvēkus gan galvaspilsētā, gan reģionos, lielākoties nosaka vienādu algu neatkarīgi no darbinieka ģeogrāfiskās dzīves vietas. Vai tas būtu jāmaina? Ekspertu un iedzīvotāju viedokli skaidroja TV kanāla 360 raidījums “360 ZIŅneši”.

Latvijas Darba devēju konfederācijā norāda, ka jau pašlaik pastāv atšķirība starp atalgojumu Rīgā, kur tas ir augstāks, un Latvijas reģioniem, kur cilvēki algā saņem mazāk naudas.

“Tā ir tāda ilgstoša likumsakarība, kas ir ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs, ka reģionos ar augstāku dzīves līmeni un pirktspēju arī dzīves dārdzība ir augstāka. Piemēram, dzīvesvietas izdevumi, kā jau minēts pētījumā, arī citi pakalpojumi, teiksim, frizieris, autoserviss.


Tieši to var arī redzēt statistikas datos, ka, piemēram, viena lieta ir vidējā alga Latvijā, bet Rīga ir kādus 10% virs vidējās algas vai Pierīga arī ir virs vidējās pārsvarā. Savukārt, Latgale ir zemāk un tā atšķirība starp Rīgu un Latgali var sasniegt arī 30%,” komentē Jānis Hermanis, Latvijas Darba devēju konfederācijas datu pētnieks.
Tāpat pētījumā secināts, ka Rīgā ap 40% un reģionos ap 50 % iedzīvotāju nesaņem dzīvei nepieciešamo algu.



Svarīgākais