Briškens no ziņojuma valdībai pērn licis izņemt informāciju par Rīgas stacijas būvniecības izmaksu izmaiņām

© Foto kolāža/MN

Valsts kontroles ziņojumā redzams, ka pērn satiksmes ministrs Kaspars Briškens no ziņojuma valdībai par finansējumu “Rail Baltica”licis izņemt sadaļu par būvniecības izmaksu indeksāciju Rīgas staciju izbūvē, vēsta LTV raidījums “de facto”.

Pēc astoņiem mēnešiem jautājums no jauna nonācis valdības dienaskārtībā, bet jau ievērojami samilzis, un “Eiropas Dzelzceļa līnijas” risina jautājumus par parādiem būvuzņēmējiem, kas teorētiski nozīmē arī maksātnespējas draudus. Vairāk par raidījkumā vēstīto var uzzināt šeit.

“Satiksmes ministrija uz galda vienkārši saņēma rēķinu. Un šajā gadījumā es jau nevis tā vienkārši uz aklo nomaksāju rēķinu, ko kāds uzmet uz galda, bet es gribēju pārliecināties, ka šeit patiešām ir ievērotas, teiksim, visas procedūras,” raidījumā saka K. Briškens. Jautājuma risināšanai ministrija visbeidzot ir pieķērusies.

Vairāk par Valsts kontroles secināto var uzzināt šeit.

Ekonomika

Nodokļu ieņēmumos valsts kopbudžetā šogad pirmajā pusgadā, pēc operatīvajiem datiem, bija 6,896 miljardi eiro, kas ir par 5,9% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, liecina Finanšu ministrijas (FM) sagatavotā informācija Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātiem.