Reizēm šķiet, ka, ja suns ir ļoti pūkains un liels, tad pastaigai sniegotajos plašumos viņam noteikti nekas papildus nav vajadzīgs. Galu galā ne haskijiem, ne sanbernāriem nav vajadzīgas siltas drēbes un zābaki, taču viņi pastāvīgi “strādā” aukstos apstākļos.
Zinātnieki ir pierādījuši, ka mājdzīvnieku īpašnieki dzīvo ilgāk. Pētījumi liecina, ka cilvēki, kuriem ir pūkaini vai spalvaini draugi, var pagarināt savu dzīvi par 5–10 gadiem, pateicoties dzīvnieku pozitīvajai ietekmei uz veselību un emocionālo labsajūtu, raksta RBC.
Amerikānis Pols Gilbots bija šokā, kad kādu dienu saņēma zvanu no nepazīstama vīrieša vārdā Riks Čembers, kurš paziņoja, ka ir atradis Pola pazudušo suni. Pola suns pazuda pirms astoņiem gadiem, vēsta UPI.
Misūri štata (ASV) likumsargi un dzīvnieku glābšanas dienesta darbinieki saņēma izsaukumu par ledū ielūzušu suni. Ierodoties pie aizsalušā ezera, glābējiem nācās glābt nevis suni, bet gan nelaimē nonākušu sievieti, vēsta UPI.
Pētījumi liecina, ka suņa turēšana mājā ir veselīgas un laimīgas dzīves atslēga. Bet vai tā tiešām ir taisnība? Budapeštas Universitātes zinātnieki veikuši aptauju starp suņu īpašniekiem un noteikuši vairākas priekšrocības un trūkumus, ja mājā ir mājdzīvnieks.
Iespējams, arī jūs kādreiz esat aizdomājies, kāpēc suns noliec galvu, kad runājat. Veterinārārsts Alekss Krovs stāsta par trīs dažādiem iemesliem, kāpēc jūsu suns varētu to darīt, raksta “Express”.
Lai arī ir ļoti patīkami vērot, cik laimīgs ir jūsu suns, ieraugot cilvēkus, kas nāk ciemos, tomēr lielākā daļa saimnieku dod priekšroku sava mīluļa mērenākai uzvedībai, raksta “Pets Radar”.
Uz ielas kakla siksna sunim ir vienkārši nepieciešama: pirmkārt, tai var piestiprināt pavadu, otrkārt, bēgšanas gadījumā jebkurš garāmgājējs varēs atrast adresi, īpašnieka numuru uz siksniņas un atgriezt pazudušo dzīvnieka mājās. Bet vai šis aksesuārs tiešām ir nepieciešams četrās sienās?
Runājot par ēdiena izvēli, pastaigu rutīnu un kopšanu, kaķu un suņu īpašnieki ir diezgan pedantiski. Bet viņi daudz mazāk uzmanības pievērš vannošanās jautājumam, uzskatot, ka dzīvniekus nevajadzētu bieži mazgāt.
Suņi ir dzimuši, lai socializētos ar cilvēkiem, jo tos tā audzina. Divus mēnešus veci kucēni jau var atpazīt, kad cilvēki rāda uz priekšmetiem, un skatīsies uz saimnieka seju, kad ar viņiem runā. Abas pazīmes liecina, ka suņiem ir iedzimta spēja mijiedarboties ar saimnieku, izmantojot ķermeņa valodu.
Zinātniskajā literatūrā ir daudz piemēru par priekšrocībām, ja ģimenē ir mājdzīvnieki. Tomēr jaunākajā pētījumā par mājdzīvnieku ietekmi uz bērnu emocionālo veselību, uzvedības un kognitīvo attīstību zinātnieki negaidīti izdarījuši ne tikai pozitīvus secinājumus.
Katrs saimnieks vēlas, lai viņa mīļotais mājdzīvnieks viņus pēc iespējas labāk saprastu. Šajā gadījumā svarīga ir apmācība, uzticības līmenis un pat tādas nianses kā runas ātrums, norāda zinātnieki. Kā runāt ar suni, lai tas tevi saprastu, noskaidroja Ženēvas Universitātē.
Suņi var palīdzēt cilvēkiem ar hroniskām sāpēm. Pie šādiem secinājumiem Berlīnes Humbolta universitātes zinātnieki nonāca pēc pētījuma veikšanas. Pēc «Deutsche Welle» domām, dzīvnieka klātbūtne vien var ietekmēt sāpju uztveri un sajūtu, kā arī cilvēka uzvedību. Berlīnes Humbolta universitāte septembrī iepazīstināja ar šiem datiem.
Dzīvnieku īpašnieki bieži vien tik ļoti lolo savu dzīvnieku, ka izvēlas pa nakti ieslīgt ar viņiem gultā. Lai gan medicīnas speciālisti iepriekš ieteica negulēt kopā ar mājdzīvniekiem, jaunākie pētījumi liecina, ka šāda prakse var pozitīvi ietekmēt fizisko un emocionālo veselību.
Kā atklājuši zinātnieki, suņu mīļotāji un kaķu mīļotāji patiesībā var izrādīties simpātiskāki un patīkamāki cilvēki par citiem. Bieži var dzirdēt: "Jo vairāk es iepazīstu cilvēkus, jo vairāk es mīlu dzīvniekus.
Jautājums par to, kurš ir gudrāks – kaķi vai suņi – vienmēr paliek atklāts. Nevar noliegt, ka suņiem parasti ir lielākas smadzenes (īpaši lielākām šķirnēm).
Daudzi suņu īpašnieki par to pat nedomā. Tikmēr, pieļaujot tik izplatītu kļūdu, par to var samaksāt ar savu veselību. Suņu īpašniekiem jāatceras, cik svarīgi ir uzturēt sava mīluļa vidi un mantas tīras, lai novērstu slimību izplatīšanos. Turklāt riskam nav pakļauts suns, bet gan pats saimnieks.
Jau daudzus gadsimtus suņi ir dzīvojuši plecu pie pleca ar cilvēkiem un dalās savos priekos un bēdās. Cik daudz mēs zinām par šiem četrkājainajiem radījumiem? Cik vārdus suņi saprot un kā viņi sasmaržo slimības: fakti, kas jāzina katram saimniekam.