113 gadus veca sieviete, kas tiek uzskatīta par vecāko cilvēku Spānijā, ir izveseļojusies no Covid-19 pansionātā, kur vairāki citi iemītnieki miruši no šīs slimības, otrdien paziņoja šī pansionāta administrācija.
Spānijas futbola čempionāta spēcīgākā divīzija "La Liga" cer turnīru atsākt 12.jūnijā, taču rokas saista valdības veselības politika, līgas prezidents Havjers Tebass svētdien paziņoja sarunā ar "Movistar".
Pēc koronavīrusa Covid-19 laikā noteikto ierobežojumu mīkstināšanas, nu cilvēki Spānijā vismaz uz noteiktu laiku drīkst atstāt mājas, piemēram, lai nodarbotos ar fiziskām aktivitātēm.
Šobrīd Eiropā Covid-19 vīrusa vissmagāk skartā valsts ir Spānija – tur reģistrēts vairāk nekā 230 000 saslimušo, bet no Covid-19 mirušo skaits tuvojas 24 000. Latviete, kas Spānijā dzīvo jau daudzus gadus, atklāj, kā norit dzīve šajā vīrusa smagi skartajā valstī, vēstīja TV3 raidījums ""900 sekundes".
Pēc sešu nedēļu pārtraukuma bērniem Spānijā beidzot atļauts atstāt dzīvesvietas un iziet svaigā gaisā. Tiesa, uz ierobežotu laiku un bez rotaļām ar vienaudžiem, taču tas vienalga ir labāk nekā līdzšinējā situācija, kad pilsētās dzīvojošajiem bērniem nācās visu laiku palikt mājokļos, jo to paredzēja valdības noteiktie ierobežojumi koronavīrusa pandēmijas ierobežošanai.
Ar Covid-19 saistīto jauno nāves gadījumu skaits, kas reģistrēti diennakts laikā, Spānijā svētdien nokrities līdz 288, kas ir zemākas līmenis kopš 20.marta, pavēstīja Veselības ministrija.
Spānijā iepriekšējās diennakts laikā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši 399 cilvēki, un tas ir mazākais 24 stundu laikā mirušo skaits pēdējās četrās nedēļās, pirmdien paziņojusi valdība.
Publiskie pasākumi Spānijā gan pavasarī, gan vasarā noritēs bez fanu atbalsta, sestdien pauda Madrides mērs Hosē Luiss Martiness-Almeida, vēsta Krievijas ziņu aģentūra "RIA Novosti".
Spānijas Veselības ministrija 24 stundu laikā reģistrējusi 523 Covid-19 izraisītus nāves gadījumus, kas vedina domāt, ka Spānija nostājusies uz atveseļošanās ceļa.
Spānija, kurā Covid-19 pandēmija prasījusi vairāk nekā 17 500 cilvēku dzīvību, vakar atcēlusi atsevišķus ierobežojumus, ļaujot atsākt darbu daļai rūpnīcu un būvniecības uzņēmumu. Līdzīgi plāni, kas pagaidām gan lielākoties attiecas uz mazumtirdzniecību un pakalpojumu sfēru, ir arī vairākām citām Eiropas valstīm, un arī to valdības nonākušas nopietnas dilemmas priekšā – vai ekonomiskās aktivitātes pieaugums ir tā vērts, lai riskētu ar vēl plašāku koronavīrusa izplatības vilni?
Spānijā Covid-19 izplatība turpina palēnināties un pirmdien pēc divu nedēļu pārtraukuma atsākas darbs smagās rūpniecības uzņēmumos un būvniecības nozarē, tomēr premjerministrs Pedro Sančess norādījis, ka par jūtamākiem 14.martā ieviesto ierobežojumu atvieglojumiem nevarēs runāt agrāk kā pēc divām nedēļām.
Spānijā pēdējās diennakts laikā reģistrēti 605 jauni Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, un tas ir zemākais mirušo skaita pieaugums pēdējo 17 dienu laikā, piektdien paziņojusi valdība.
Spānijā 24 stundu laikā reģistrēti 683 jauni nāves gadījumi no Covid-19, kas ir kritums, salīdzinot ar pēdējām divām dienām, bet kopējais mirušo skaits pārsniedzis 15 000, paziņojušas varasiestādes.
Spānijas Civilā reģistra dati liecina, ka miršanas apliecību skaits, kas šajā valstī reģistrēts kopš koronavīrusa Covid-19 pandēmijas sākuma ir krietni vien lielāks nekā oficiālajā statistikā norādīto nāves gadījumu skaits, vēsta medijs "The Local".
Spānijā ceturto dienu pēc kārtas turpina sarukt ar koronavīrusu saistīto nāves gadījumu skaits, pēdējo 24 stundu laikā tam pieaugot par 637, liecina pirmdien izplatītie oficiālie dati.