“Serbija pret vardarbību” – tāds bija galvenais lozungs sestdien Belgradā notikušajai protesta akcijai (jau piektajai beidzamā mēneša laikā), kurā piedalījās vairāki desmiti tūkstošu cilvēku. Taču vienlaikus viņi protestēja arī pret labēji populistisko prezidentu Aleksandru Vučiču un citām augstākajām amatpersonām, kas, vairāk nekā desmit gadus esot pie varas, veicinājušas to, ka vardarbība netiek nosodīta.
Kosovas un Serbijas līderi otrdien vienojušies sadarboties, lai atrastu un identificētu simtiem cilvēku, kuri joprojām ir pazuduši pēc 1998.-1999.gada kara.
Kosovā otrdienas vakarā lietā par kāda etniskā serba sašaušanu nemierīgajos valsts ziemeļos aizturēti četri policisti, pavēstījis iekšlietu ministrs Celals Svečla.
Serbijas galvaspilsētā Belgradā simtiem labējās opozīcijas atbalstītāju piektdien protestēja pret Rietumu plānu normalizēt Serbijas attiecības ar Kosovu un pieprasīja prezidenta Aleksandra Vučiča un valdības atkāpšanos.
Serbijas un Kosovas līderiem sestdien sarunās Ziemeļmaķedonijā izdevies panākt progresu pretī attiecību normalizēšanai, taču vienošanās netika parakstīta.
Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs solījis nekad neatzīt Kosovu un atteicies parakstīt Eiropas Savienības (ES) atbalstīto vienošanos, kuras mērķis ir abu valstu attiecību normalizēšana.
Eiropas Savienība (ES) un ASV trešdien aicināja Serbiju un Kosovu spert tūlītējus soļus, lai mazinātu spriedzi Kosovas ziemeļos, kur iedzīvotāju vairākums ir serbi.
Situācija uz Serbijas un Kosovas robežas kļuvusi ļoti draudīga pēc tam, kad Serbijas armija izsludinājusi paaugstinātu kaujas gatavību pierobežā dislocētajās vienībās, bet serbu medijos aizvien biežāk parādās ziņas, ka Kosovas valdības spēki plāno uzbrukt Belgradas neatzītās valsts ziemeļos dzīvojošajiem etniskajiem serbiem. Uz savaldību abas puses aicinājusi gan Eiropas Savienība, gan Kosovā dislocētās NATO misijas KFOR vadītāji.
Serbijas armijā izsludināts augstākais kaujas gatavības līmenis, pirmdien pavēstīja aizsardzības ministrs Milošs Vučevičs, saglabājoties spriedzei Belgradas attiecībās ar Prištinu.
Serbija izlūkdienesta vadītāja amatā iecēlusi kontroversiālo bijušo iekšlietu ministru Aleksandru Vulinu, kam ir saites ar Kremli, ceturtdien vēsta raidsabiedrība RTS.
Kosova un Serbija trešdien panākušas vienošanos, lai izbeigtu gandrīz divus gadus ilgušās domstarpības par automašīnu numurzīmēm, paziņojis Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels.
Protestējot pret Prištinas prasību sākt izmantot Kosovas izsniegtās automašīnu numurzīmes, Kosovas ziemeļos no darba aizgājuši simtiem serbu policistu.
Serbijas un Kosovas starpā atkal pieaugusi spriedze par automašīnu numurzīmju nomaiņu, un Serbija pierobežā esošajās karaspēka daļas izsludinājusi pastiprinātu gatavības stāvokli.
Vācija brīdinājusi Serbiju neveidot ciešākas attiecības ar Krieviju, brīdinot, ka tas var izjaukt tās centienus pievienoties Eiropas Savienībai (ES), otrdien atklāja avots Vācijas valdībā.
Eiropas Parlaments (EP) aicinās apturēt sarunas ar Serbiju par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES), kamēr Belgrada nepievienosies ES sankcijām pret Krieviju.