Polijas robežsargi, veicot operācijas, lai aizsargātu kritisko infrastruktūru, Baltijas jūras dibenā atklājuši vairāk nekā 100 kg kokaīna, atsaucoties uz robežsardzes paziņojumu, vēsta aģentūra “Reuters”.
Pirmdien Polijas pilsētā Bidgoščā darbu sāka Ukrainas un NATO analīzes, izglītības un apmācības centrs (JATEC), kura uzdevums ir pētīt pilna mēroga Krievijas un Ukrainas kara pieredzi un ieviest attiecīgas izmaiņas NATO stratēģijā.
Polija negrasās izvietot savu militāro kontingentu Ukrainā pēc konflikta beigām, intervijā telekanālam "TVP World" sacīja Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis.
Polijas pilsētas Gdiņas Jūras tehnoloģiju centra Pētniecības un attīstības centrs ir viens no inovatīvākajiem un attīstošākajiem Polijas bruņojuma grupas uzņēmumiem. Gdiņā bāzētā uzņēmuma "OBR CTM" zinātnieki prezentēja savu koncepciju par risinājumiem Baltijas jūras kritiskās infrastruktūras un Baltijas valstu drošības paaugstināšanai, kas paredz intensīvu informācijas apmaiņu par potenciālajiem draudiem. Projekts "Digital Baltic" tapis kā starptautiskās sadarbības priekšlikums Eiropas Aizsardzības fonda ietvaros, raksta Polijas ekonomikas ziņu portāls "wnp.pl".
Polijas policija piektdien aizturējusi bijušo tieslietu ministru Zbigņevu Zjobro par atteikšanos liecināt parlamentārās izmeklēšanas komisijā, vēsta ziņu aģentūra PAP.
Holokaustā izdzīvojušie, karaļnamu pārstāvji un augsta ranga amatpersonas pirmdien pasākumā Aušvicas-Birkenavas memoriālā Polijā pieminēs 80. gadadienu kopš bijušās nāves nometnes atbrīvošanas.
Eiropa ir pakļauta Krievijas uzbrukumam, Maskavai īstenojot hibrīduzbrukumus plašā spektrā - no politiskām slepkavībām un kiberkara līdz sabotāžai un ļaunprātīgai dedzināšanai, piektdien sacīja Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis.
Polijas parlamenta spīkers Šimons Holovnija ceturtdien preses konferencē paziņoja par nodomu izstrādāt likumprojektu, kas sarežģīs jebkuru Polijas iespējamās izstāšanās no Eiropas Savienības procesu, tā saukto “Polexit”, ziņo “lrytas.lt”.
Krievijas uzbrukuma iespēja Baltijas valstīm un Polijai nepazūd no militārpersonu, politiķu un ekspertu publiskajām diskusijām. Neraugoties uz reālajiem draudiem, vienīgā valsts Austrumeiropā, kura šobrīd adekvāti uz tiem reaģē, ir Polija. Par to liecina 2024. gadā noslēgtie līgumi par jauna bruņojuma iegādi armijai, informē Polijas ekonomikas ziņu portāls “wnp.pl”.
Kāda pilsēta Polijā mudina Īlonu Masku iegādāties tās plašo, 13. gadsimtā celto pili un pārvērst to par savu Eiropas galveno mītni, vēsta “New York Post”.
Polija neļāva Slovākijas parlamenta delegācijas lidmašīnai, kas bija ceļā uz Maskavu, šķērsot tās gaisa telpu, atsaucoties uz delegācijas pārstāvja Pētera Gašpara paziņojumu, vēsta "Nexta".
Lietuva pirms 10 gadiem pievienojās eirozonai, taču kaimiņvalsts Polija joprojām uzskata, ka nacionālā nauda zlots ļauj noturēt un vairot tautas labklājību un nodrošināt tautsaimniecības izaugsmi. Pētot Lietuvas eiro ieviešanas pieredzi, poļi ar bažām secina, ka pēc eiro ieviešanas Lietuvā strauji kāpušas cenas precēm un pakalpojumiem. Polijas medijs "wnp.pl", apkopojot ekspertu atzinumus, secinājis, ka Polijai prātīgāk turpināt atturēties no pievienošanās eirozonai.
Polijā atklāts ar Krievijas militāro izlūkdienestu (GRU) saistīts grupējums, kas izplatījis dezinformāciju nolūkā ietekmēt vēlēšanas, piektdien paziņoja premjerministra vietnieks Kšištofs Gavkovskis.
Nacionāli konservatīvo spēku zaudējums Polijas vēlēšanās un centrisko liberāļu atgriešanās pie varas pirms gada pamazām sākusi ietekmēt visu valsts iekārtu, un – kā jau prognozējām – ne tajā labākajā virzienā. Par to ziņo mūsu brīvprātīgie, kas ved palīdzību uz Ukrainu, un ne tikai viņi.
Polija atsaukusi vēstnieku no Ungārijas, šādi reaģējot uz Budapeštas lēmumu piešķirt patvērumu bijušajam Polijas parlamenta deputātam un tieslietu ministra vietniekam Marcinam Romanovskim, kas Polijā apsūdzēts vairākos noziegumos.
Polijas valdība trešdien apstiprināja likumprojektu, kas tai ļaus uz laiku ierobežot patvēruma tiesības, šādi sperot vēl vienu soli centienos apturēt nelegālo imigrantu ieceļošanu no kaimiņvalsts Baltkrievijas.
Polijā sākts īstenot nacionālo programmu drošas valsts robežas izveidei – "Shield East" – "Austrumu vairogs". Nocietinājumi un inženiertehniskās barjeras uz robežas ar Krieviju un Baltkrieviju ir paredzēti ne tikai tam, lai apturētu agresoru, bet arī lai kavētu hibrīdkaru ar imigrantu izmantošanu. Polija uzskata, ka barjera uz robežas ir tikai viens no valsts drošības sistēmas elementiem. Vissvarīgākais ir labi apmācīta, bruņota un spēcīga armija, raksta Polijas interneta medijs "wnp.pl".