Kūstot sniega masām, kas uzkrājušās laukā, applūdis un daļēji izskalots autoceļš Annenieki–Jaunpils (V1457) tā 1,7. km. Plkst. 14:00 autoceļš tiks slēgts satiksmei.
Marta nogalē prognozētais ilgstošas sals var palielināt plūdu draudus Daugavā pie Jēkabpils, atzina Jēkabpils pilsētas pašvaldības civilās aizsardzības inženieris Andris Štolceris.
Kurzemē un Zemgalē otrdien turpinās straujš ūdens līmeņa kāpums upēs, tas sācies arī daudzviet Vidzemē un Latgalē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
2017. gada rudenī Latvijā bija ilgstoši un intensīvi nokrišņi, tādēļ ziemas sākumā upēs bija augsts ūdens līmenis un notece pārsniedza normu. Ilgstošs sals sākās janvāra pirmās dekādes beigās, kad Latvijas upēs intensīvi veidojās ledus. Janvāra vidējā gaisa temperatūra bija no -1,4 rietumos līdz -2,6°C austrumos. Tomēr sals nebija pietiekami bargs, lai paaugstinātas noteces apstākļos upes vienmērīgi aizsaltu, ziņo, meteo.lv.
Valsts un pašvaldības ir gatavas iespējamajiem pavasara plūdiem, šodien Ministru kabineta sēdē informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izsludinājis brīdinājumu par iespējamu palieņu un zemāko vietu applūšanu Lielupes vidustecē, informē centra pārstāvji.
Arī pēdējā diennaktī sarežģītā hidroloģiskā situācija Lielupē un Daugavā nav mainījusies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.
ēdējā diennaktī turpināja paaugstināties ūdens līmenis Latvijas rietumu un centrālās daļas upēs, vietām strauji, novērota arī ledus iešana, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Siltā laika un nokrišņu dēļ pēdējā diennaktī sākusies straujāka ūdens līmeņa paaugstināšanās upēs valsts rietumu un centrālajā daļā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
Pēc 2017. gada rudens piedzīvotajiem ilgstošajiem un intensīvajiem nokrišņiem ziemas sākumā Latvijas upēs bija augsti ūdens līmeņi. Decembrī Latvijas upju ūdenīgums pārsniedza normu: Daugavas ūdenīgums bija 282%, Aiviekstes 334%, Gaujas 213%, Lielupes 298% un Ventas 235% no normas. Paaugstinātas noteces apstākļos ledstāvei upēs nav viegli izveidoties, vēsta meteo.lv.
Pēdējā diennaktī ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils nedaudz krities, trešdienas rītā noslīdot līdz 6,32 metru atzīmei, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.