Izraēla otrdien bez kavēšanās nosodīja ar Ķīnas starpniecību panākto vienošanos, kas paredz palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" iesaisti Gazas joslas pēckara "nacionālā izlīguma valdībā".
Norvēģija, Īrija un Spānija trešdien paziņoja, ka atzīs Palestīnas valsti, savukārt Izraēla uz to reaģēja, nekavējoties atsaucot savus vēstniekus šajās valstīs.
Izraēla mainās pēc katra kara, un šī kara aizsāktā procesa beigās mūs gaida vai nu Palestīnas valsts izveide, vai kaut kas daudz tuvāks Palestīnas valstij, intervijā aģentūrai LETA sacīja Jeruzalemes Ebreju universitātes profesors Ichaks Brudnijs.
Gazas joslā atrastos palestīniešu līķus masu kapā ir apbedījuši nevis Izraēlas karavīri, bet palestīnieši, otrdien paziņoja Izraēlas vēstniecība Ženēvā.
Norvēģija ir gatava atzīt palestīniešu valsti kopā ar citām valstīm, piektdien sacīja Norvēģijas premjerministrs Jūnass Gārs Stēre, uzņemot Spānijas kolēģi Pedro Sančesu, kas cenšas vairot atbalstu šādam solim.
Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padome nav spējusi vienoties par kopīgu atbildi uz atkārtoto pieteikumu piešķirt Palestīnai pilntiesīgas ANO locekles statusu.
Eksperti uzskata, ka pēkšņā armijas izvešana no Gazas ir saistīta ar katastrofāli kļūdainu Izraēlas gaisa spēku triecienu humānās palīdzības darbiniekiem, pēc kura Vašingtonas pacietība izsīka un spiediens pastiprinājās, raksta "dialog.ua".
Palestīnieši ir oficiāli atjaunojuši savu pieteikumu pilntiesīgas ANO dalībvalsts statusa iegūšanai, liecina viņu sūtņa ANO vēstule, kas datēta ar otrdienu.