Padomi

1.jan 2023
Lai gan joprojām nav radīts viens "brīnumlīdzeklis" paģiru ārstēšanai, ir dažādi veidi kā atvieglot nākamās dienas nelāgās sajūtas, ja svētkos tā pavairāk nācies baudīt alkoholiskos dzērienus.
30.dec 2022
Daudzi no mums zina tautā populāro teicienu par to, kā Jauno gadu sagaidīsi, tāds būs viss gads! Ja vēlies, lai nākamie 12 mēneši būtu dzirkstoši un aizraujoši, tā ir jāpavada 31. decembra pēdējās stundas. Un kārtīga ballīte nav iedomājam bez satriecoša tērpa. Kā izvēlēties apģērbu Vecgada vakaram? Eksperti sagatavojuši četrus ieteikumus svētku tērpu izvēlē.
29.dec 2022
Ar piesnigušiem kokiem, ledus zaigām un vizuļojošu sniega kārtu ziema ir brīnišķīgs laiks pārgājienam. Tomēr bieži šādi laikapstākļi rada arī bažas, vai pasākums būs gana komfortabls. Dabas gids un pētnieks Māris Olte iesaka  nebaidīties un doties jaunā piedzīvojumā – pārgājienā ziemā. Svarīgi padomāt ne tikai par apģērbu, bet arī pārgājiena saturu.
27.dec 2022
Ārā aiz loga valdot aukstai un sniegotai ziemai, ir patīkami ienākt siltās mājās. Tomēr ne visiem tas ir lemts. Kāda ģimene ASV bija nonākusi pavisam neapskaužamā situācijā. Viņiem ziemas laikā vienlaicīgi pazuda apkure, ūdens un elektrība.
26.dec 2022
Gada aukstajā sezonā mūsu platuma grādos cilvēka organismam nepieciešama īpaša aizsardzība un papildu enerģija. To var iegūt, sabalansējot savu uzturu un nodrošinot sevi ar pareizo "degvielu". Aukstais un tumšais laiks, protams, ietekmē organismu: bieži vien mēs paliekam mazkustīgāki, arī vairāk laika pavadām siltajās iekštelpās. Savukārt, atrodoties iekštelpās, mums ir vēlme sevi palutināt, ar kaut ko panašķēties, saka uztura speciāliste Guna Bīlande.
21.dec 2022
Tuvojas Ziemassvētki, un, lai svētki būtu prieka un gaišu noskaņu piepildīti, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina īpašu uzmanību pievērst drošu Ziemassvētku apgaismojuma virteņu iegādei un drošai to izmantošanai.
17.dec 2022
Ar katru jaunu interneta vietni vai iepirkšanās platformu, ko atveram pirmo reizi, ir tāpat kā ar jauniem paziņām: pirmais iespaids var būt žilbinošs, bet to, kas patiesībā slēpjas aiz sapucētās fasādes, uzzinām tikai ar laiku un, iespējams, arī ar skaudru pieredzi. Nereti pircēji aiz neuzmanības vai nezināšanas iepērkas visai vieglprātīgi un iekuļas arī prāvākās nepatikšanās – zaudē naudu, negribot nodod personīgu informāciju ļaunprātīgām trešajām pusēm utt. Kopā ar "Magebit" izpilddirektoru Artūru Krūzi aplūkosim, kādi aspekti jāņem vērā, lai iepirkšanās interneta vietnēs notiktu droši, jo īpaši laikā, kad gatavojamies gada skaistākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem, kas daudziem nav iedomājami bez dāvanām, kas ērti iegādājamas arī internetā.
9.dec 2022
No pietūkušām, sāpošām kājām jeb vēnām nav pasargāts neviens. Lai arī lielākoties šadas problēmas nav bīstamas, tās ir visai nepatīkamas. Izrādās, ka nepatīkamās sajūtas var veicināt dažādi ikdienas paradumi.
29.nov 2022
Vai esat kādreiz domājuši, kā cilvēki spēj nodzīvot līdz 100 gadu vecumam? Tas var šķist neiespējami, jo mūsdienās arvien vairāk cilvēku sirgst ar nopietnām veselības kaitēm, kas būtiski samazina to dzīves ilgumu. Tajā paša laikā ir pietiekami daudz cilvēku, kas nodzīvo garu mūžu. Tiek izcelti pieci pasaules reģioni jeb tā dēvētā zilā zona, kur mīt vislielākais skaits cilvēku, kas nodzīvo līdz 100 gadu vecumam. Tā ir Sardīnija (Itālija), Okinava (Japāna), Loma Linda (Kalifornija), Ikarija (Grieķija) un Nikoija (Kostarika). Uzziniet no kādiem produktiem ikdienā atteikušies pasaules ilgdzīvotāji, lai varētu dzīvot garu mūžu!
28.nov 2022
Dzīvot ilgu un veselīgu mūžu vēlas ikviens. Lai tā notiktu, nepieciešams sekot līdzi savam veselības stāvoklim un piekopt veselīgu dzīvesveidu. Tas nav nemaz tik sarežģīti, kā varētu šķist, atliek vien sākt. Pētījumā pierādīts, ka viens no ilgmūžības noslēpumiem ir veselīga pārtika. Zinātnieki aicina uzturā lietot vairāk augļus, dārzeņus, pākšaugus, graudaugus, riekstus, bet mazāk sarkanās un apstrādātās gaļas. Apkopojām piecus speciālistu ieteikumus, kā veiksmīgi sākt dzīvot veselīgi un mainīt savu ēdienkarti par labu veselībai.
27.nov 2022
Pirms krasi mainīt savus ēšanas paradums nepieciešams izzināt dažādas detaļas. Piemēram, kļūstot par veģetārieti, jūs atsakāties no dzīvnieku valsts produktiem. Nelietojot šādus pārtikas produktus, jums jāzina kā kompensēt ar citiem pārtikas produktiem tajos esošās vielas, piemēram, olbaltumvielas. Tas nav nekas sarežģīts un ir visai viegli paveicams. Bet ko vēl nepieciešams zināt, lasiet tālāk rakstā!
25.nov 2022
Nomākts garastāvoklis, nevēlēšanās jebko darīt un mazkustīgums - to piedzīvo vismaz 40% Latvijas iedzīvotāju šoruden, liecina SKDS aptauja. Katrs sestais atzīst, ka gada tumšajā laikā slimo, mokās ar miega traucējumiem un ir nervozi. Kā vienkāršā veidā uzlabot noskaņojumu un vairot enerģiju? Ieteikumos dalās psihoterapeits Aldis Miglinieks.
21.nov 2022
Gaisa piesārņojums patlaban ir akūta problēma visā pasaulē un ievērojama daļa Eiropas iedzīvotāju dzīvo teritorijās, jo īpaši pilsētās, kur tiek pārsniegti gaisa kvalitātes standarti. Viens no galvenajiem piesārņojuma veicinātājiem ir milzīgais iedzīvotāju preču patēriņš, kā arī līdz ar to saistītā pārmērīgā produktu ražošana. Lai kaut nedaudz samazinātu preču nelietderīgu patēriņu, Samsung “Solve for Tomorrow” eksperti apkopojuši interesantus veidus, kā ikviens dažādus priekšmetus var izmantot atkārtoti.
17.nov 2022
Ir pierādīts fakts, ka aptuveni 60% pieaugušo 10 minūšu ilgā sarunā, vismaz vienu reizi samelo. Lai arī sīki un reizēm pat pavisam nekaitīgi meli nav nekas slikts, mums tāpat nepatīk, ja mūs māna. Zinātnieki izceļ, ka ir iespējams pēc vairākām pazīmēm noteikt, ka jūsu sarunas biedrs melo!
12.nov 2022
Problēmas ar dzirdi, paliekot vecākiem, nav nekas neparasts. Tomēr reizēm pie vainas var nebūt novecošanās, bet gan citi apstākļi, kuros vainot nevaram nevienu citu, kā mūs pašus. Reizēm pat īsti neapzinoties mēs paši kaitējam savai dzirdei.
9.nov 2022
Svara zaudēšanas process ir komplicēts. Nepietiek vien ar izmaiņām uzturā, svarīgi ir arī sportot. Tomēr ir vēl daži veidi kā pildus fiziskajām aktivitātēm veicināt svara zudumu.
8.nov 2022
Ja dienas laikā izjūtam enerģijas izsīkumu, lielu nogurumu, pirmais, ko mēs darām, ir sniedzamies pēc kafijas tases. Lai arī tas var šķist vienīgais glābiņš, kā palielināt enerģijas līmeni, tomēr tā gluži nav. Enerģiju iespējams gūt ne tikai no kafijas un enerģijas dzērieniem, bet arī pavisam citos veidos.
6.nov 2022
Lai zobi kļūtu baltāki, mēs apmeklējam zobārstus, tīram tos ar balinošajām zobu pastām un veicam vēl citas darbības. Izrādās, lai veicinātu to, ka zobi kļūs baltāki, nepieciešams vien mainīt pāris ikdienas paradumus.
31.okt 2022
Reizēm mājās var parādīties neizprotamas smakas. Apkopojām vairākus padomus, kā cīnīties ar nepatīkamajām smakām, izmantojot dažādus virtuvē pieejamus produktus.
30.okt 2022
Noteikti ir pamanīts, ka dažos lielveikalos ir mazāk apgaismojuma, ka pilsētās mazāk elektroenerģijas tiek tērēts ēku un ielu apgaismojumam, vairākas Eiropas valstis un lielās pilsētas ir izsludinājušas vispārējus enerģijas taupības pasākumus, piemēram, Somija oktobrī īsteno nacionālo kampaņa, kuras mērķis ir pārliecināt iedzīvotājus taupīt enerģiju. Energoresursu cenu pieauguma dēļ ikvienam no mums ir jāiemācās taupīt elektroenerģiju un arī siltumenerģiju - ne tikai mājokļos, bet arī birojos. Ne tikai tāpēc, lai nebūtu jāapmaksā ievērojami rēķini, bet tas ir arī veids, kā veicināt mūs energoneatkarību, uzsver Toms Lācis, Elektrum Energoefektivitātes centra projektu vadītājs.