Padomi

27.jun 2020
Odi, lai gan netīkami, nav tie bīstamākie, kas var sadzelt bezrūpīgāku vasarnieku. Līdz ar silto laiku aktivizējas arī dažādi insekti un kukaiņi. Dunduri, bites, kamenes, lapsenes, irši dzeļot var izraisīt daudz sāpīgākas, dažkārt pat dzīvībai bīstamas veselības problēmas par tām, ko mums sagādā odi. „Mēness aptiekas” farmaceite Ērika Pētersone iesaka, kā rīkoties koduma gadījumā un kā no tiem izsargāties.
26.jun 2020
Klāt vasara, un skolēniem pienācis brīvlaiks, kad par mācībām var aizmirst. Taču tas nenozīmē, ka lietainas pēcpusdienas vai pastaigas pie dabas nevar izmantot, lai apgūtu ko jaunu un noderīgu. Tāpēc STEaMup komanda ir sagatavojusi ieteikumus, kā interesanti un bez mācību grāmatu izmantošanas iegūt jaunas zināšanas.
25.jun 2020
Pēc SKDS veiktās aptaujas datiem, katrs piektais darbinieks Latvijā strādā attālināti1. Savukārt, lai mājas apstākļos radītu darbam piemērotu vidi, vitāli svarīgs ir tehniskais aprīkojums, kas darba ikdienu gan atvieglotu, gan padarītu produktīvāku un efektīvāku. “LG Electronics” (LG) eksperti skaidro, kam nepieciešams pievērst lielāko uzmanību, lai darbs no mājām neradītu diskomfortu un sniegtu labāko pieredzi.
28.mai 2020
Izrādās, ka daudzi knifi, ko esam pieraduši izmantot virtuvē, patiesībā tikai sabojā maltīti. Piemēram, eļļas pievienošana, kad vāri makaronus vai gaļas cepšana uz neuzsildītas pannas. Uzzini, kādi vēl ieradumi jāatmet, lai, gatavojot ēdienus, rezultāts būtu izcils.
26.mai 2020
No bezpalīdzīga un visu laiku pieskatāma kunkulīša bērns pamazām pārtop patstāvīgā būtnē. Vēl daži gadi, un vecākiem ir jāļauj savam bērnam vienam doties plašākā pasaulē. Sākumā tas ir pašu mājoklis, tad pagalms, vēlāk jau iešana uz veikalu un vakara iziešana ar vienaudžiem. Rimi Bērniem eksperte, psiholoģe Iveta Aunīte dalās četros svarīgos padomos, kā rīkoties un kam pievērst uzmanību, lai gan bērns, gan vecāki justos droši.
23.mai 2020
Šajā saspīlētajā un neziņas pilnajā situācijā ikvienam jāaizdomājas – vai pēc ierobežojumu atcelšanas būsim kļuvuši par labāku sevis versiju, vai tieši pretēji.  Ikdienas ritms ir izmainījies, un arvien vairāk jūtamies ierobežoti, norūpējušies un satraukti par nākotni. Tāpēc tieši patlaban ir īpaši būtiski parūpēties par savu ķermeni un izvairīties no nevēlamām sekām ilgtermiņā. “Artistry” skaistuma eksperts Andžejs Savickis apkopojis 6 ieteikumus, kas nodrošinās veselāku ķermeni un, iespējams, pārvērtīs šo par sevis pilnveidošanas laiku.
22.mai 2020
Protams, novecošanās procesi ir nenovēršami, taču tos var palēnināt. Piemēram, ikdienā lietojot šos dzērienus, kuriem piemīt veselīgas īpašības.
21.mai 2020
Šodien zinātne ir pieņēmusi, ka mūsu prāts ietekmē arī fizisko veselību. Prāts un ķermenis ir saistīti un pārsteidzoši, cik daudz dažādus procesus tie savstarpēji ietekmē. Balstoties uz dažādiem pētījumiem, uzskaitījām 6 trikus, kas var palīdzēt "apmānīt" sevi un uzlabot ikdienu.
20.mai 2020
Tūlīt, tūlīt jau atkal mūs priecēšot siltāks laiks- tā vismaz sola meteorologi. Lai vasaras sākums nav jāsagaida ar puņķiem un klepu, atbrīvojies no kļūdainiem ieradumiem, kas veicina saaukstēšanos. "Brigtside" apgalvo, ka izvairoties no tiem, noteikti saglabāsi labu veselību.
15.mai 2020
Ārkārtas situācijas laikā, piedaloties vides sakopšanas darbos, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ievērot fizisko distancēšanos, kas paredz ievērot divu metru savstarpējo distanci. Lai gan ir mazināti ierobežojumi, ir svarīgi saprast, ka risks inficēties joprojām pastāv. Tāpat SPKC aicina talkotājus rīkoties atbildīgi, nepulcēties grupās, bet šoreiz labāk izvēlēties strādāt individuāli vai vietās, kur cilvēku skaits neliels.
13.mai 2020
Lai mēs būtu veselīgi, mums ne tikai jāievēro higiēna, bet tā jāveic pareizi, citādi varam gūt pretēju efektu. Daudziem būs pārsteigums, cik patiesībā daudz ikdienišķo higiēnas procesu mēs darām aplam.
10.mai 2020
Ilgstoši atrodoties mājās, daudzi no mums ļauj vaļu lielākām rūpēm par savu dzīves telpu un arī telpaugiem, kas to rotā. Kāpēc tomēr cītīgi koptā, čubinātā un mīļotā puķe neizrāda sajūsmu, bet vīst, kalst vai nīkuļo? Iespējams, jūs rūpējaties par daudz! Biežāk izplatītās kļūdas telpaugu kopšanā apkopojusi “K Senukai” iepirkšanās centra “Ozols” augu speciāliste Līna Spure.
9.mai 2020
Daudziem produktiem ledusskapī patiesībā nav jābūt, kaut spītīgi cenšamies tos tur uzglabāt. Šādi mēs tikai aizņemam vietu, bet produkti zaudē savu garšu vērtīgās uzturvielas.
2.mai 2020
Labs miegs ir ļoti svarīgs ne tikai mūsu fiziskajai, bet aŗi mentālajai pašsajūtai. Pieaugot stresam, tas uzreiz ietekmē mūsu miegu, tāpēc "Brightside" apkopojis dzērienus, kas palīdzēs pārvarēt bezmiegu un ļaus pilnvērtīgi izgulēties.
30.apr 2020
Laikā, kad lielākā daļa cilvēku visas maltītes gatavo mājās, britu šefpavārs Džeimijs Olivers pievienojas aicinājumam #paliecmājās un rosina cilvēkus būt atbildīgiem un veikalus apmeklēt pēc iespējas retāk. Šajā pandēmijas laikā ir sevišķi svarīgi rūpēties par savu veselību, ēdot sabalansētas un vitamīniem bagātas maltītes. 
28.apr 2020
Ziepes un dušas želejas nereti ir bagāti ar dažādām ķimikālijām, kas kairina un sausina mūsu ādu. Šobrīd roku mazgāšana ar ziepēm ir īpaši svarīga, taču ādas dēļ der šad un tad tās palutināt ar kādu no šiem produktiem. Daudzus no tiem var atrast ledusskapī. Portāls "Cashkaro" uzskaitījis produktus, kas vislabāk noderēs kā alternatīva ziepēm.
27.apr 2020
Apelsīnu sula, kārumi, krekeri un citi produkti, kas mums liek justies labāk slimošanas laikā, izrādās nenāk mūsu organismam par labu. Daudzi no šiem produktiem pastiprina iekaisumu un neļauj organismam uzņemt vajadzīgo šķidrumu. Uztura speciālisti portālam "Insider" nosaukuši produktus, no kuriem jāizvairās, ja esi saslimis.
26.apr 2020
Mūs visus fascinē maģiskā filmu pasaule, jo kur gan citur redzēsim, kā policists lien pa ventilācijas šahtu vai to, kā cilvēki tiek "izsūkti" pa saplīsušiem lidmašīnu logiem. Tagad, kad mums ir laiks, lai noskatītos sen plānotās vai atsvaidzinātu sen aizmirsto filmu sižetus, vispirms uzzini, kas no redzētā patiesībā ir tikai režisora iztēles augļi.
25.apr 2020
Dažreiz pat nenojaušam, ka slāpes, tirpoņa vai nogurums patiesībā var liecināt par daudz ko vairāk. Pievērs uzmanību savam organismam un atklāj, vai tas necenšas tevi par kaut ko brīdināt. "Brightside" nosaucis septiņas pazīmes, kā organisms mums cenšas "pateikt", ka kaut kas nav kārtībā.