Kopš oficiālās peldsezonas atklāšanas 15.maijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdenstilpēm izcēlis 26 bojāgājušus cilvēkus, informēja VUGD.
Piektdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki Ludzas un Krāslavas novados no ezeriem izcēla divus bojāgājušus cilvēkus, informēja VUGD pārstāve Agrita Vītola.
Apkopojot Slimību profilakses un kontroles centra un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta publiskotos datus, 2019. gadā dzīvību noslīkstot zaudējuši 103 cilvēki, tostarp 3 bērni. Tas ir piecas reizēs vairāk nekā vidēji citās Eiropas valstīs. Visvairāk – 60% – noslīkst upēs, ezeros dīķos. Noslīkušo skaits šogad jau ir 101 cilvēks, un gads vēl nav galā.
Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši trīs cilvēki, bet no ūdenstilpēm izcelti trīs noslīkušie, aģentūrai LETA apliecināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.
Otrdien glābēji no kādas ūdenstilpnes izcēluši kārtējo noslīkušo cilvēku, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.
Starp Eiropas Savienības (ES) valstīm Lietuvā un Latvijā ir vislielākais noslīkušo cilvēku skaits uz 100 000 iedzīvotāju, liecina ES statistikas pārvaldes "Eurostat" piektdien publicētie dati.
Gads pusē, un arī statistikā jau puse no pērn noslīkušo skaita teju sasniegta. No ūdenstilpēm izvilkti 60 slīkoņu, tas nozīmē, ka Latvija saglabā slīkstošākās Eiropas valsts statusu. Latvijas Peldēšanas federācija cenšas iedabūt šo problēmu drošības politikas veidotāju darba kārtībā.
Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 27.jūlija plkst. 6.30 līdz 29.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 113 izsaukumus – 44 uz ugunsgrēku dzēšanu, 51 uz glābšanas darbiem un 18 izsaukumi bija maldinoši.
Portāls liepajniekiem.lv vēsta, ka svētdien, 5.augustā, pusseptiņos vakarā Liepājas pludmalē, jūrā noslīkusi 2004.gadā dzimusi jauniete, informējusi policija.
Katru dienu pa slīkonim. No 26. jūlija līdz pagājušajai piektdienai Latvijā noslīkuši deviņi cilvēki, un jau arī brīvdienās šī drūmā statistika augusi par 4 cilvēkiem. Pagaidām kopējais skaitlis apstājies pie 78 bojāgājušajiem. Ir arī tādi, kam nosacīti paveicas izdzīvot, bet ar turpmāku palikšanu ratiņkrēslā – tie ir lēcēji uz galvas.
Izrādās, tas ir mīts, ka noslīkst galvenokārt jauni pārgalvīgi vīrieši. Visvairāk slīkst cilvēki pāri pusmūžam. Gadu no gada slīcēju skaits ievērojami pārsniedz ugunsgrēkos bojāgājušo skaitu, taču valsts līmenī nekādas programmas šīs nelaimes mazināšanai nav.
Šodien, 15.maijā, visā Latvijā tiek atklāta oficiālā peldēšanas sezona - lai līdz ar oficiālās peldēšanas sezonas sākumu nenotiktu traģiski nelaimes gadījumi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina vairākus priekšnoteikumus, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā!