Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums "Lietuvos geležinkeliai" tuvākajā laikā varētu sākt atjaunot Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posmu, par kura nojaukšanu Eiropas Komisija (EK) tam noteikusi nepilnu 28 miljonu eiro naudassodu, trešdien paziņojis Lietuvas dzelzceļa kompānijas vadītājs Mants Bartuška.
Lai gan Āfrikas cūku mēris (ĀCM) Lietuvas austrumdaļā sāka izplatīties jau gandrīz pirms četriem gadiem, kad valstī ieklīda inficētas mežacūkas no Baltkrievijas, Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārais dienests raizējas, ka valsts rietumdaļā, Žemaitijā, šī bīstamā slimība var ienākt no Latvijas.
Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmuma "Lietuvos geležinkeliai" vadītājs Mants Bartuška pieļāvis iespēju vērsties Eiropas Savienības tiesā, lai mēģinātu panākt, lai uzņēmumam tiek samazināts vai atcelts 28 miljonu eiro naudassods, ko tam noteikusi Eiropas Komisija (EK) par konkurences ierobežošanu dzelzceļa kravu pārvadājumu tirgū, likvidējot Mažeiķu-Reņģes sliežu ceļu starp Lietuvu un Latviju.
Kauņas policija trešdien aizturējusi vīrieti, kas tiek turēts aizdomās, ka izteicis viltus brīdinājumu par Īrijas zemo cenu aviokompānijas "Ryanair" lidmašīnā ievietotu spridzekli.
Lietuvas valsts dzelzceļa kompānijai "Lietuvos geležinkeliai" būs jāatjauno Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posms, par kura nojaukšanu Eiropas Komisija (EK) tai noteikusi nepilnu 28 miljonu eiro naudassodu, trešdien paziņojis Lietuvas Seima spīkers Viktors Pranckietis.
Vēl nav apspriests jautājums par to, vai prasīt Lietuvai atlīdzināt negūto peļņu, kas Latvijai gājusi secen kopš 2008.gada, kad Lietuva nojauca sliežu ceļu starp Mažeiķiem un Reņģi, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Juristi Lietuvas valdībai ieteikuši nopietni apsvērt iespēju pārsūdzēt tiesā Eiropas Komisijas (EK) lēmumu noteikt Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmumam "Lietuvos geležinkeliai" nepilnu 28 miljonu eiro naudassodu par Mažeiķu-Reņģes sliežu ceļa likvidēšanu starp Lietuvu un Latviju, tomēr lielas cerības uz sekmīgu iznākumu nelolo.
Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite no Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera saņēmusi apliecinājumu, ka Lietuva varēs lūgt atbalstu saviem zemniekiem, kas cietuši lietavu dēļ, piektdien paziņojis prezidentes preses dienests.
Potenciālā soda Lietuvas Dzelzceļam priekšvakarā par konkurences ierobežošanu, 2008.gadā nojaucot sliežu ceļu starp Mažeiķiem un Reņģi, Latvija iesniegusi Lietuvai notu par satiksmes atjaunošanu.
Lietuvas valsts gaisa satiksmes kontroles uzņēmums "Oro navigacija" otrdien noraidījis Krievijas Aizsardzības ministrijas apgalvojumu, ka Krievijas lidmašīnām pagājušajā nedēļā ļauts ielidot Lietuvas gaisa telpā, lai izvairītos no nelabvēlīgiem laikapstākļiem.
Neierasti ātri Eiropas čempionāta finālturnīrs noslēdzies Lietuvas basketbola izlasei, kas šovakar Stambulā ar rezultātu 64:77 piekāpās Grieķijas izlasei.
Aizdomās turamie vīrieši, kuri šī gada martā nolaupīja Ievu Strazdauskaiti un pēc tam nogalināja, lai piesavinātos sievietes auto, izmeklētājiem atzinuši, ka sākumā nav vēlējušies 26 gadus veco sievieti nogalināt, ziņo delfi.lt.
Pie ceturtās uzvaras Eiropas čempionātā basketbolā tikusi Lietuvas izlase. Lietuvieši cīņā par uzvaru B grupā tikās ar Vācijas izlasi, pēc ļoti laba otrā puslaika tiekot pie panākuma ar rezultātu 89:72.
Kremlis otrdien noliedza Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites teikto, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins viņai 2010.gadā iesniedzis sarakstu ar prasībām, kuras būtu jāizpilda Lietuvai.
Latvijas lēmums atlikt līdz nākamajam gadam izšķiršanos, vai atbalstīt triju Baltijas valstu vienošanos attiecībā uz kopīgu sašķidrinātās dabasgāzes tirgu, kas ļautu pretendēt uz Eiropas Savienības (ES) atbalstu Klaipēdas sašķidrinātās gāzes termināļa kuģa izpirkšanai, ir uzskatāms par laika novilcināšanu, trešdien paziņojis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis.