Lācis

10.jūl
Rumānijas Karpatu kalnos lācis uzbrucis un nogalinājis 19 gadus vecu sievieti, trešdien vēsta ziņu aģentūra "Mediafax".
16.mar
Slovākijas Tatros tūristi no Baltkrievijas uz kalna takas sastapuši lāci. Sieviete, bēgot no dzīvnieka, gāja bojā, vēsta pravda.com.ua.
28.dec 2023
Daudzi ziemas prieku cienītāji brīvajos brīžos dodas uz slēpošanas trasēm. Latvijā šīm mērķim tiek izmantoti stāvi pauguri, citviet - nobraucieni ir vēl izaicinošāki.
5.nov 2023
Brūno lāču ģimenēs četru mazuļu izaudzināšanas sekmes veicina labi barošanās apstākļi, kā arī pagaidām salīdzinoši zemā populācija un Latvijā brīvi pieejamā teritorija, aģentūrai LETA atklāj Latvijas valsts mežzinātnes institūta "Silava" vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš.
4.okt 2023
Ja vēl pirms gadiem desmit tika uzskatīts, ka Latvijas mežos lāčus būs grūtāk atrast kā citplanētiešus, tad pēdējo gadu laikā lāčus redz šur un tur.
8.aug 2023
Dubaijas starptautiskajā lidostā lidmašīnas kravas nodalījumā no būra izkļuvis brūnais lācis. Irākas premjerministrs Mohammeds Al Sudani licis veikt izmeklēšanu.
2.aug 2023
Ķīnas zooloģiskajā dārzā, iespējams, apskatāmi viltoti dzīvnieki - Ķīnas centrālās austrumu daļas Hangdžou zoodārza apmeklētāju uzmanību pievērsis kāds aizdomīgs gadījums, raksta Sky News.
21.apr 2023
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) saņēmusi informāciju, ka Rīgā, Bolderājas apkārtnē, netālu no Buļļupes manīts brūnais lācis, aģentūrai LETA apliecināja DAP komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.
13.apr 2023
Itālijas ziemeļos, Trento pilsētas apvidū aprīļa sākumā notikusi traģēdija – kāds brūnais lācis saplosījis jaunu vīrieti, kurš bija devies skriet pa meža taciņām. Noskaidrots, ka šī lācene jau iepriekš uzbrukusi cilvēkiem, tāpēc pieņemts lēmums to likvidēt.
5.apr 2023
Limbažu-Alojas ceļa posmā novērots mazs lācēns vairākas dienas klīstam gar ceļa malu. Sākotnēji pastāvēja cerība, ka mazuļa māte ir tuvumā, tāpēc dzīvnieks netika traucēts. Tomēr, lai novērstu tā sadursmi ar automašīnām vai tuvējo viensētu suņiem, šodien lācēns ir notverts un Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektori to nogādājuši Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, kur tas ievietots karantīnā, informē Elīna Ezeriņa, Dabas aizsardzības pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja.
27.mar 2023
Nule kā apritējuši apaļi septiņdesmit gadi, kopš daudzās Latvijas pilsētās, kā arī Austrumprūsijā, Karalaučos jeb Kēnigsbergā, ko krievi pārdēvējuši par Kaļiņingradu, sāka masveidīgi uzstādīt aptuveni trīs centnerus smagās betonā vai ģipsī atlietas savulaik Latvijā pazīstamās tēlnieces Irmgrades Lāčgalvas-Kaminskas skulptūras «Lācēns ar medus podu» (dēvētas arī kā «Lācēns kārumnieks»).
23.mar 2023
Tallinas-Tartu šosejas jaunajā posmā noticis ceļu satiksmes negadījums, kura rezultātā gājis bojā lācēns, vēsta postimees.ee.
13.feb 2023
Pēc sociālajos medijos izskanēšanas informācijas par lācenes uzmodināšanu no ziemas guļas meža kopšanas darbu laikā Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) ir uzsākusi administratīvā pārkāpuma procesu, lai vērtētu apzinātu aizsargājamās sugas traucēšanu, aģentūru LETA informēja DAP komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.
5.feb 2023
Katrs sapņo par interesantu un algas ziņā ienesīgu darbu. Nedaudz izdomas un tādu pats sev var radīt.
27.jan 2023
Pēc nesenās traģēdijas Aļaskas ciematiņā Veilsā, kur leduslācis saplosīja sievieti un viņas gadu veco dēlu, pieņēmušās spēkā diskusijas par to, kā līdzīgus uzbrukumus novērst. Vienkāršākais risinājums ir īpašas patruļas, kas aizbiedē baltos lāčus no apdzīvotām vietām. Ne vienā vien ASV un Kanādas ziemeļos esošā pilsētiņā vai ciemā tādas ir, taču - tas ir dārgs prieks, ko trūcīgākas apdzīvotas vietas ne vienmēr var atļauties.
9.jan 2023
Trešdien, 11.janvārī, plkst.11 Līgatnes dabas takās tiek rīkotas lācenes Ilzītes 22.dzimšanas dienas svinības, informē Līgatnes dabas taku izglītības un komunikācijas speciāliste Arta Krūmiņa.
31.okt 2022
Pēc administratīvās pārkāpuma lietas materiālu un ekspertu atzinuma izvērtēšanas Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) vainīgajam par aizsargājamās sugas brūnā lāča Ursos arctos īpatņa apzinātu traucēšanu ir piemērojusi naudas sodu 600 eiro.
11.okt 2022
Dabas aizsardzības pārvaldei (DAP), pateicoties sabiedrības atsaucībai un sniegtajām ziņām, ir izdevies noskaidrot vainīgo par brūnā lāča (Ursos arctos) ilgstošu trenkšanu, aģentūru LETA informēja DAP komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.
3.okt 2022
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) lūdz sabiedrības iesaisti, lai noskaidrotu autoru saziņas vietnē "Whatsapp" daudzkārt pārpublicētam video, kurā redzams, kā kāds vīrietis diennakts tumšajā laikā ilgstoši trenc pusaugu lāci pa meža ceļu, braucot nopakaļ ar automašīnu, aģentūru LETA informēja DAP Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.
2.okt 2022
Sociālajos medijos ievietots video, kurā redzams, kā lācis izdemolējis automašīnu, kurā nejauši pavadījis teju septiņas stundas.