Kļūstot vecākiem, mūsu ķermenī notiek dažādas pārmaiņas, tajā skaitā mainās mūsu miega kvalitāte un tā ilgums. Tā ir dabiska novecošanās sastāvdaļa. Noskaidrojiet iemeslus, kāpēc, kļūstot vecāki, cilvēki biežāk pamostas nakts vidū!
Labs un kvalitatīvs, pietiekami ilgs miegs ir svarīgs, lai mūsu organisms atjaunotos un prāts atpūstos. Ja esam slikti gulējuši, tas noteikti ietekmēs mūsu nākamās dienas pašsajūtu. Eksperti norāda, ka, ievērojot šos paradumus, ir garantēts, ka izgulēsieties labi.
Mazkustīgs darbs ar pastāvīgu vai ilgstošu sēdēšanu ir ergonomisks risks, kas ilgtermiņā ietekmē skeleta muskuļu sistēmas veselību, kā arī var negatīvi iespaidot sirds un asinsvadu sistēmu, mentālo labsajūtu un produktivitāti. Kā mazināt sēdoša dzīvesveida veselības riskus, iesaka sertificēta farmaceite Ilona Sinkeviča.
Izdzirdot vārdu "pārdozēšana" pirmais, kas ienāk prātā ir kaitīgu vielu lietošana pārmērīgā daudzumā, tādā, kas jau rada nopietnas veselības problēmas. Izrādās, ka pārdozēt var ne tikai ar kaitīgām vielām, bet arī tādiem ikdienišķiem produktiem, kā, piemēram, cukuru, šokolādi un pat turku zirņiem.
Mūsu garastāvokli var ietekmēt daudz un dažādas lietas, sākot no tā, cik izgulējušās esam un beidzot ar laikapstākļiem. Reizēm šķiet, ka visa pasaule ir sazvērējusies pret mums un neveiksmes seko līdz ik uz soļa, tāpēc arī mūsu garastāvoklis ir pavisam drūms. Lai uzlabotu garastāvokli reizēm nepieciešams vien pavisam maz.